Buďme upřímní. Orcs Must Die! Unchained nebylo přímo to, po čem mnozí skalní příznivci akčních Tower defense her volali. Rozšíření multiplayeru pro více hráčů bylo velmi žádané, ale přechod na PvP herní model už tolika příznivcům OMD nesedí.
Jako kompenzaci si můžeme vybrat nadějně vypadající titul Fortnite od Epic Games. Ačkoli zde o orka jako takového nezavadíte, Fortnite se nebezpečně podobá právě hrám Orcs Must Die! a ze všech třech dílů si bere to, co by náročnému fanouškovi série mohlo chutnat nejvíce.

Fortnite bude akční tower defense free-to-play multiplayerová střílečka z pohledu třetí osoby běžící na Unreal Engine 4. Bude mnohem komplexnější, protože zde nepůjde jen o rozestavění pastí a ubránění základny.
Ve hře přes den prozkoumáváte herní svět, shromažďujete zdroje a stavíte pevnosti, umisťujete schody, rampy, zdi, generátory či pasti, abyste se v noci ubránili nájezdům nepřátelských bestií. Těšit se můžete na RPG systém pro vývoj postav a lootování ala Diablo. Očekávejte několik kampaní různých délek, procedurálně generovaný svět a PvP komponenty.
Komixová stylizace může někomu připomínat Team Fortress 2, systém těžení a stavění zase Minecraft a pokládání pastí a boj je zase podobný Orcs Must Die! Celé to ještě má být někdy v budoucnu podpořeno možností módování a vytvářením uživatelských map.

Fortinite spatříme ale nejdříve v roce 2015, protože je zatím ještě v Alfa verzi. Pokud si ji ale chcete vyzkoušet již nyní, zavítejte na www.fortnite.com, kde najdete nejen všechny aktuality, ale i předběžnou přihlášku do alfa testování skládající se z několika jednoduchých otázek, které mají vývojářům usnadnit rozhodování, jestli se pro testování hry hodíte :)

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru