orcs-must-die-unchained-coverNová hra od Robot entertainment Orcs Must Die! Unchained je naplánovaná na rok 2015 a principem je podobná hrám Smite, DOTA 2 nebo League Of Legends, ale bude mnohem lepší právě proto, že zde budou využity pasti a artefakty známé z prostředí OMD a také nemá žádná omezení nebo limity, které znáte z tuctových MOBA her. Nečekejte Orcs Must Die! 3, protože Orcs Must Die! Unchained definuje nový herní žánr TOBA (Tower defense Online Battle Arena).
Free to play herní model je v sérii OMD další příjemnou novinkou. Celé to může trochu připomínat Team Fortress 2 s orky z pohledu třetí osoby ve středověkých kulisách.
Video a první informace z oznámení jste mohli vidět v předchozím článku.

TIP^: Sledujte nové články označené štítkem Unchained, nebo hlavní OMDU rozcestník

V samotné hře ovšem nebude důležité, jakého hrdinu si vyberete pro jakou frakci, navíc hrdinů bude mnohem více

OMDU pujde hrát klasicky solo nebo s jinými hráči. Multiplayer bude až pro 10 hráčů (5na5) a hlavním cílem hry bude nejen ochránit svoji trhlinu, ale také dostat se se svými jednotkami do nepřátelské trhliny. Každý herní charakter bude mít speciální vlastnosti a možnost pomocí hracích kartiček vyslat své jednotky (minions), které jsou sice hloupé, ale správným kombinováním karet s dalšími spoluhráči frakce a odemykáním vyšších levelů, vytváříte bojeschopnou a nezastavitelnou armádu.
Budeme tedy ve (značně přepracovaném) Spellbooku vytvářet vlastní inventáře (decky) se zbraněmi a pastmi, ale také organizovat a seskupovat jednotky. Vše na principu raritních i běžných hracích kartiček s danou sestavou jednotek, které se budou hráči zpřístupňovat průchodem hrou a které jsou až do čtyřech úrovní.


Orcs-Must-Die-Unchained-image-76Orcs-Must-Die-Unchained-image-89Orcs-Must-Die-Unchained-image-198


Hra bude zdarma díky modelu free-to-play a hlavní designér Ian Fischer tvrdí, že nic nebude přístupné pouze za poplatek. Na všechno by se tedy hráč měl dostat poctivým hraním a postupem ve hře. Zaplatit budete muset pouze tehdy, pokud se chcete k těm hůře dostupným artefaktům dostat dříve nebo beze snahy.

Hra je nyní ve stádiu uzavřené bety a vývojáři si v současnosti lámou hlavu nad tím, jak vybalancovat herní mechanismy, aby multiplayer byl vyvážený a zábavný pro všechny hráče za obě frakce a zároveň platící hráč neměl takovou převahu proti neplatícím hráčům, které by hraní s lépe vybaveným protivníkem brzy přestalo bavit.


Orcs-Must-Die-Unchained-image-257Orcs-Must-Die-Unchained-image-289Orcs-Must-Die-Unchained-image-494


Podle uvolněných screenshotů je zřejmé, že dvě frakce budou mít odlišné, ale parametrově totožné jednotky alternativní k těm v druhém táboře. Budou tu tedy slabí základní pěšáci alternující k Light Orc Warrior, přes sprintující jednotky podobné Kobold Runnerům nebo silným Gnoll Hunterům až po velké a odolné bojovníky podobajícím se Obrům. Vzájemně se budou ale moci kombinovat (podle použitých kartiček), takže k nepřátelské pevnosti můžete vypustit lidské jednotky společně s orky.

Na začátku každé hry budete mít 15 (20) bodů. Pokud se vám nepřátelská jednotka dostane do trhliny, přicházíte o jeden až tři body (podle hodnocení jednotek). Hra končí, když jedné frakci nezbývají už žádné body.
V týmech budou tři základní role: útočné, obrané a flexibilní, které se budou moci přizpůsobit situaci. Útočné role budou v prvních liniích s NPC jednotkami vyrážet do boje směrem k nepřátelské tvrzi. Obranné budou bránit killbox, rozmisťovat pasti a aktivně odrážet nepřátelský útok. Nebude to tedy klasická MOBA hra, bude mnohem akčnější.
Co se týče útoků, tak k primárnímu a sekundárnímu útoku specifického pro každého hrdinu, přibudou ještě další dvě bojové možnosti a jedna pasivní. Každá postava by měla mít tyto své specifické bojové vlastnosti odlišné a vzájemné kombinování s ostatními hráči povede k nejlepším výsledkům v boji.
Za každý odehraný zápas získáváte zkušenostní body, za které levelujete váš profil a také lebky, za které si nakupujete kartičky s vybavením, arzenál nebo nové hrdiny. Budou tu staré dobré a osvědčené pasti z předchozích dílů v podobě kartiček, které se vám postupně odemykají na vyšších levelech nebo je lze pořídit za mikrotransakce. Nemusíte se ovšem obávat, že když budete čelit protihráči s nakoupeným arzenálem, budete v nevýhodě. Ian Fischer to přirovnává ke hře Magic: The Gathering: můžete mít všechny nejlepší karty, ale vše je o týmové spolupráci.Orcs-Must-Die-Unchained-image-762Orcs-Must-Die-Unchained-image-897inventory

    Nemůžete-li se dočkat data vydání (ohlášen je rok 2015) a chcete-li si tuto hru vyzkoušet již nyní, budete muset finančně podpořit vývojáře a přednostní přístup ke hře si zaplatit. Ve Founder’s Clubu máte možnost zakoupit 3 různé verze balíčků:

  • Za 3000kč zakoupíte balíček The Master v hodnotě 365€, který vám umožní okamžitý přístup do alfa verze hry. Získáte 5 hrdinů navíc (Stinkeye, Midnight, Bloodspike, Temper, Smolder), 3750 herního zlata, 5 exkluzivních skinů (oblečků) pro vaši postavu (War Mage, Sorceress, Blackpaw, Ivy, Hogarth), The Master odznak, aktivační kódy pro svoje kamarády: 1 pro přístup do alfa verze hry a 3 přístupy do uzavřené bety, dále získáte dalších 5 kódů pro hry OMD! a exkluzivní přístup do vývojářského fóra.
  • Za 1200kč získáte balíček War Mage v hodnotě 130€, který vám brzy umožní přístup do pokročilejší alfa verze hry. Získáte 2 hrdiny navíc (Stinkeye, Midnight), 750 herního zlata, 2 exkluzivní skiny pro vaše postavy (War Mage, Sorceress), War Mage odznak, aktivační kód pro kamaráda pro přístup do uzavřené bety a nakonec ještě získáte 2 aktivační kódy pro hry OMD!
  • 400kč stojí balíček Apprentice v hodnotě 45€, se kterým později získáte přístup do uzavřené testovací beta verze hry. 150 herního zlata, jeden skin pro vaši postavu (War Mage), odznak Apprentice a jednu OMD! hru.

Nejedná se zrovna o malé částky, výhodou ale je, že s nejdražším Master balíčkem získáváte přístupy do testovacích verzí hry i pro další 4 hráče. Domluvíte-li se tedy na finanční spoluúčasti za přednostní přístup ke hře, cena se pak může rozpočítat podle přístupu do alfa nebo beta verze. Pokud budete mít zájem o předběžný přístup ke hře a chcete se s ostatními hráči domluvit na spolufinancování, napište do komentářů pod článkem.
Naše redakce má předběžný přístup do alfa verze hry, takže brzy očekávejte podrobnější informace a screenshoty :)

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru