steamIcon150x150S nedávno uvedenou online aplikací SteamSpy si každý hráč může prohlédnout zajímavé statistiky svých oblíbených titulů. Pojďme se tedy podívat, jak se daří hrám od texaského studia Robot Entertainment, které má na svědomí mj. sérii her OMD.
Především tedy první dva díly, protože Orcs Must Die! Unchained prozatím na Steamu není a o jeho nástupu na herní platformu Steam se zatím jen spekuluje, protože je hra stále ve stádiu uzavřené bety a zpřístupnit ji širšímu publiku (což by Steam snadno umožnil) není v tuto chvíli prioritou.

STEAMSPY je zajímavý online nástroj ruského bloggera Sergeye Galyonkina, který odhaluje zajímavá data o prodejnosti a úspěšnosti všech herních titulů vydávaných na Steamu. To se pochopitelně nelíbí některým herním vydavatelům a vývojářům, pro které to mohou být docela citlivé informace.
SteamSpy jednoduše sbírá veřejně přístupné údaje o herních profilech a sumarizuje zakoupené hry do zajímavých statistik. Denně zpracuje až 150 tisíc profilů a monitoruje i odkud se hráči přihlašují a sleduje vývoj v čase. Údaje nemohou být a ani nejsou přesné, protože mnoho profilů je soukomých, některé statistiky o některých hrách jsou zablokované a mnoho hráčů si své hry také pořídilo z nejrůznějších Humble Bundle balíků a slevových akcí, které tu zahrnuty nejsou. Nicméně ohlasy od některých erudovaných lidí z branže hovoří o tom, že čísla ze SteamSpy se až na pár odchylek přibližují těm jejich prodejním statistikám, takže údajům můžeme víceméně věřit.

omd-logos-togetherNikoho asi nepřekvapí, že nejúspěšnější hrou od Robot Entertainment je podle Steamspy k dnešnímu dni Orcs Must Die!2 s krásnými 1,800,000 zakoupeními a 1,260,000 aktivními hráči, následován starším prvním dílem Orcs Must Die!, který vlastní 1,260,000 profilů a hraje 815,000 hráčů.
Další hry od Robot Ent. jsou malé indie hry, které nejsou na první pohled tolik úspěšné jen kvůli faktu, že jde původně o mobilní hry a na Steamu se jejich PC konverze objevily vlastně jen jako dodatek. Kdyby byly na App store přístupné statistiky o počtu zakoupených titulů, má Echo Prime i Hero Academy mnohem zajímavější čísla, než jsou ty na Steamu.

V geografických statistikách na Steamspy je naše republika zahrnuta v „Other“, takže se špatně odhaduje komunita CZ nebo SK hráčů. Číslo to ale bude zajímavé, protože podle
geografických údajů Google trends je výraz „orcs must die“ nejhledanější právě na našem území :)

Tak alespoň v něčem máme prvenství :)

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru