gameforge-logoAlexander Rösner, zakladatel a ředitel herního vydavatelství Gameforge, oznámil magazínu mediabiz.de zrušení mobilní divize Gameforge. Podle jeho slov, vývoj her pro mobilní telefony a tablety nebyl tak úspěšný, jak společnost předpokládala.
Dále se bude soustředit na Free2Play obchodní model pro PC, kde Gameforge dominuje a pokračuje v nabídce „zajímavých příležitostí“, zatímco mobilní trh byl „příliš obtížný“.

Německý herní vydavatel Gameforge je pionýrem ve hrách s obchodním modelem F2P. Při svém založení v roce 2003 vydali svou první F2P prohlížečovou vesmírnou hru OGame. Během následujících sedmi let rychle rostli a své portfolio obohatili o MMORPG jako například TERA, Runes of Magic a Wizard10. Dále vydali tituly jako S.K.I.L.L. – Special Force 2, AION, nebo naposled Orcs Must Die! Unchained.
Zrušení mobilní divize se dotkne přibližně devadesáti zaměstnanců, kteří byli v divizi mobilních her a nyní si musí hledat novou práci.

get-more-from-spells.jpg.jpegA jaký to bude mít vliv na naše OMDU? To není zcela jednoznačné. Ačkoli se touto restruktualizací Gameforge zbaví téměř 1/5 zaměstnanců, doufejme, že uvolní kapacity a může se více soustředit na své hlavní tituly, kterým OMDU bezpochyby v současnosti je.
Gameforge je hlavním a jediným distributorem Orcs Must Die! Unchained v Evropě, ve svém sídle v německém Karlsruhe provozuje zdejší herní servery, implementuje nejaktuálnější verze hry, stará se o evropskou komunitu a reportuje veškerou zpětnou vazbu a nahlášené bugy za oceán vývojáři Robot Entertainment.

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 139
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru