Velice smutná zpráva se po dlouhém mlčení objevila druhý týden roku 2019 na stránkách Robot Entertainment. Robot se rozhodli zavřít servery svých her Orcs Must Die! Unchained, Hero Academy a Hero Academy 2.

Že na tento krok jednoho dne dojde bylo znát již během vývoje, který probíhal v jisté křeči, když se vývojáři rozhodli odebrat PvP mód Siege. Siege byl neskutečně návykový a zábavný. Bohužel vývojáři museli dělat hodně kompromisů a hodně kombinovat a balancovat, aby byla hra vyvážená a spravedlivá. Nakonec zjistili, že by mohli udělat velice originální a revoluční hru, která by definovala zcela nový herní žánr, ale nebylo by to OMD. Více zde.

Dalším náznakem špatně uchopeného potenciálu a neodvratitelného konce byla migrace evropských hráčů na americké servery ještě před oficiálním vydáním hry.

Dalším hřebíčkem do rakve bylo propuštění celého vývojářského týmu, který pracoval na OMDU, krátce po vydání. Hra tak dostala pouze 3 nové mapy a jednotky Wu Xing a zůstala nedodělaná. Obrovská škoda, protože by stačilo vydat ještě 2 až 3 patche, které by opravily některé bugy, pravidelně přidávat nový obsah a spouštět komunitní eventy, které by dokázaly udržet hráče a generovat zisk.

Jako poslední neoblíbený krok bylo uzavření serverů pro čínskou verzi hry.

A nakonec přijdou na řadu PC a PS4 verze hry, které budou ukončeny 8.dubna 2019

Robot Entertainment to odůvodňují tím, že jejich hry hraje stále méně hráčů a konkrétně OMDU již několik měsíců je ve ztrátě a provoz serverů jim ubírá finance, které potřebují na výrobu dvou nových, dosud neoznámených her.
Ze střípků informací víme, že jedna z nich má být futuristická multiplayerová FPS a Robot by rádi oznámili obě hry tento rok.

Aby konec jedné z nejlepších her texaského studia nebyl pro zbylé hráče tolik bolestivý, všichni hráči dostanou na těch posledních několik týdnů pořádný balík veškeré herní měny, aby si mohli naposledy pořádně užít všeho, co hra nabízí.

Po 8.4.2019 nebude OMDU nadále dostupné a nám nezbude nic jiného, než se vrátit k OMD1 a OMD2. Ovšem pozor! OMDU již nelze stáhnout ani ze stránek Robot Ent., ani na Steamu. Pokud máte nový počítač a chcete si na něj ještě na těch několik posledních dní instalovat OMDU, je tu jedna možnost. Nedostupnou instalaci na Steamu lze ale obejít tak, že si hru znova stáhnete z historie (pokud jste OMDU hráli mezi posledními a tedy se vám zde zobrazí).

Doufejme, že se Robot Entertainment při dlouhém a složitém vývoji OMDU poučili a že se od nich ještě někdy dočkáme nové plnohodnotné hry z univerza OMD.

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Skyrim česká fansiteWeb s informacemi o herní sérii Far Cry
SACRED city - Oficiální česká centrála pro SacredFAR CRY 3! - NEJOBSÁHLEJŠÍ WEB (www.farcry3.cz)
GTA záhadySW-TOR.cz – komunitní fanweb o Star Wars: The Old Republic
heroeszoneMU Online Czech FanPage
Survarium.czpostavy ico
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru