omdu pastiKdyž v roce 2012 vyšel první díl Orcs Must Die! byla to pecka, ale hráči chtěli multiplayer. Na to Robot Entertainment odpověděli pokračováním Orcs Must Die!2 s kooperací pro dva hráče. Co-op je výborná věc, ale hráči by chtěli likvidovat zelené orky i s dalšími kamarády a ne jen ve dvojicích. Proto tu máme Orcs Must Die! Unchained, kde je v Survivalu místo až pro 5 hráčů.
Přesto se najde spousta jedinců, kteří si na Survival troufnou sami. A pokud patříte mezi ně, nebo jen zrovna nejsou vaši kamarádi online, nic vám nebrání to zkusit také solo.

Během krátké doby, co tu je OMDU, už komunita vyprodukovala několik inspirativních návodů a videí, které vás přesvědčí, že Survival můžou hrát a vyhrát i jednotlivci.

Pojďme se podívat na vybrané Survival mapy, jakou použít nejlepší taktiku, jak rozestavit pasti a hlavně barikády, které nám nasměrují jednotky tam, kam potřebujeme a hlavně díky nim získáme čas, protože mapy bývají rozsáhlé a jsou designované pro více hráčů a když takovou mapu chcete vyhrát solo, musíte nechat jednu vlnu orků bloudit po mapě, zatímco likvidujete jinou…

Máme tu několik náhledů minimap a aby to bylo názornější, vyznačili jsme na nich hnědou barvou místa, kam se umisťují barikády, které zbraňují postupu jednotek a získáváme tak čas. Čím víc hráčů ve hře, tím víc se poškození, účinky útoků a odolnost nepřátel rozkládají mezi jednotlivé hráče. Aby to tedy bylo spravedlivé, šanci tak máte sami i s kamarády.

Avalancheavalanche minimap

Začneme hned horkou mrazivou novinkou z posledního patche. Taktika je sice určená pro více hráčů, ale s trochou zručnosti by se to dalo zvládnout i v jednom člověku hrajícího za Stinkeye i na vyšších obtížnostech. Vyzkoušet si to můžete sami podle tohoto návodu od hráče akalonian.

Surrounded

Rimmona už jistě znáte. Již jsme tu na jeho přínos pro OMDU upozorňovali. V následujícím videu se sám pustil do mapy Surrounded, která má mnoho východů a protože se tyto otevírají zcela náhodně, je potřeba killboxy přesouvat.
I tak ale lze všechny jednotky nasměrovat na jednu trasu do nachystaných killboxů. Podívejte se jak na to.

The Wallthe wall minimap

Tohle je nejprovařenejší taktika, kterou se řídí snad každý hráč. Směřujte všechny jednotky do jediného killboxu v kuchyni. Pokud jste zručnější hráč, můžete killbox udělat za rohem pod schody a všechny jednotky zlikvidovat tady, protože se tudy jednotky z třetího Minion Portálu prochází dvakrát. Hlídejte si barikády, ať vám je sappeři nezničí, dávejte jim dostatek návnad, neprovokujte Gnoll Huntery, kteří jen projdou a v Riftu se nepočítají a máte to bez ztráty květinky :)
Autorem videa je opět Rimmon a společně s Timemasterem si odemkli rift a zkouší jak dlouho vydrží nekonečné nájezdy nepřátel. Video je sice ještě z uzavřené bety, nicméně taktika je stejná i v otevřené betě.

Crogon Keep

Kredity za první video patří hráči Moltier, který toto video sice nahrával ještě před patchem 1.1, ale moc změn se na posledním stém levelu na mapě Crogon Keep neudálo, takže postup by měl být funkční i nadále.
Využít Consumables, tak by to bylo čisté vítězství. Pokusit se o to můžete sami, video je dostatečně názorné.

Druhé video natočila herní mentorka Nananea, která si vybrala jen o malinko nižší úroveň, má vylepšeno spoustu pastí a přistupuje k tomu trochu jinak. Máte tu důkaz toho, že i na této mapě lze všechny jednotky nasměrovat do jediného killboxu.

Shark Islandshark island minimap

Na konec zase hrdina Stinkeye ve videu z naší produkce. Stinkeye má totiž unikátní past Arcane Bowling Ball, která je velice praktická svým dlouhým dosahem a hodí se tak na strategická místa, do dlouhých chodeb a koridorů, kde drásá svou černou magií vše, co prochází v dráze této nepostradatelné pasti. Na této mapě si správným vytyčením tras zajistíte dostatek času na postupnou likvidaci jednotlivých Minion Portálů.

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26444
  • Dnes : 136
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru