Jak již bylo zmíněno, hry Orcs Must Die! a Orcs Must Die!2 i Orcs Must Die! Unchained jsou strategické akční hry na stále více oblíbenějším principu strategií Tower Defense.

omd-logos-togetherJedná se o zdánlivě jednoduchý úkol: ochránit na mapě bod A před nepřáteli, kteří se vyvalí z bodu B a jdou vytyčenou trasou. Je potřeba jim jejich výpravu znepříjemnit a všechny nepřátele zlikvidovat instalací nejrůznějších pastí, barikád, strážních věží a střílen… Nepřátel je několik vln a každá další je silnější nebo zahrnuje odolnější jednotky, takže je potřeba dobře zvážit, kam na mapě umístíme jaký typ pasti, jak je budeme vylepšovat případně doplňovat o jiné typy, aby byly vzájemně co nejúčinnější a dávaly vysoká komba.

Strategie Tower defense je velmi oblíbený herní žánr a existuje v mnoha podobách celá řada těchto her na nejrůznější zařízení počínaje PC a konzolemi přes mobilní telefony a konče flashovými hrami v prohlížeči.

Hry Orcs Must Die! a Orcs Must Die!2 jsou strategickými tower defense PC hrami na platformě Steam doplněnými o akční složku, kde se musí hráč sám vložit do likvidace nepřátel, protože samotné pasti (hlavně kvůli omezenému rozpočtu z počátku) nejsou schopné úplně zastavit nájezdy hordy orků.

Pokračování série Orcs Must Die! Unchained definuje nový herní žánr TOBA – Tower defense Online Battle Arena. Bere si akční i strategickou náplň z prvních dvou dílů kterou doplňuje v současnosti tolik oblíbený PvP multiplayer.

250px-Trap_BarricadeOrkové a všechny ostatní NPC jednotky naštěstí nejsou příliš chytré, takže správným vytyčením koridoru pomocí barikád si je můžete nasměrovat do úzkých uliček, ve kterých kombinací pastí vytvoříte tzv. killbox a soustředěným útokem je zde všechny zlikvidujete.
Pozor! Nikdy si úplně nezabarikádujte cestu k trhlině (portálu)! Vždy musí existovat alespoň jedna průchozí trasa, jinak vám orkové začnou barikády likvidovat a probíjet si vlastní cestu! Barikády je potřeba si hlídat hlavně před Kobold Sapper, kteří jsou velmi rychlí, na zádech si nesou soudek s výbušninou a mají namířeno na hráče, Decoy nebo primárně na již zmíněné barikády. Také Gnoll Hunter si z barikád nic nedělá, dokáže je přeskočit a jde za jediným cílem: útočit na hráče nebo jeho jednotky.
ikonka-pastVhodnou kombinací nejrůznějších typů pastí a jednotek lze docílit efektivní likvidace nepřátel, ochrany barikád i samotného hráče a v neposlední řadě maximálního hodnocení i na obtížnost Nightmare (viz. sekce Herní módy a mapy).
Využívejte také prostředí. Většina úrovní obsahuje zajímavé doplňky, které se k likvidaci orků krásně hodí. Ať už to jsou lustry, kádě nebo vozíky s horkou lávou, tak i samotný design úrovní obsahující horské srázy, jezírka a nádrže s kyselinou nebo žhavou lávou, do kterých vhozený ork okamžitě umírá.

Braňte trhliny, bojujte a likvidujte nepřátele, je to zábava!

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26443
  • Dnes : 135
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru