Ve čtvrtek to byly přesně 3 roky, co Robot Entertainment na herním veletrhu PAX 2011 ohlásili titul Orcs Must Die! K tomuto výročí přesně na den na tom samém veletrhu odhalují Orcs Must Die! Unchained.

TIP: Sledujte články označené štítkem Unchained

Podle prozatím dostupných informací se bude jednat o lepší, propracovanější a větší verzi dosavadních OMD titulů. Mix akce a strategie s prvky z MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) karetních her. Dočkáme se nejen nových charakterů, ale i rozšířeného multiplayeru 5na5 hráčů! (singleplayer bude pochopitelně proti botům) a co je vůbec nejlepší, bude to free-to-play, tedy hra zcela zdarma a dostupná pro všechny!

Hra má být vydána na konci roku a nabídne desítku hratelných hrdinů rozdělených na dvě frakce: Bojovníky Řádu (starý známý War Mage a Čarodějka z OMD2 plus jejich noví kamarádi) a nová monstra Unchained, která se s orky vynořila z nově objevených trhlin.
Každý hrdina bude mít své specifické dovednosti a role. Jedni budou zaměřeni na boj z blízka, jiní si budou moci vyvolat další NPC jednotky, další bude svou přítomností vylepšovat pasti nebo strážce. Většina postav bude mít alespoň nějakou schopnost sabotovat nepřátelské pasti pomocí svých vylepšení.
Orcs Must Die! Unchained
Z toho vyplývá, že už nebudete muset jen odolávat nájezdu orků, ale také budete vysílat své jednotky dobít nepřátelskou pevnost a překonávat nepřátelské pasti.
Vaše jednotky budou hloupé, stejně jako orkové v předchozích dílech. Vy ovšem budete určovat, jaké, kdy, kam a kolik jich vyšlete. Každá jednotka bude mít svou slabinu, na kterou budou nejúčinnější určité pasti.
Jaké pasti a jaký arzenál si do boje můžete vzít bude záviset na hracích kartách, které průchodem hry odemykáte. Bude to karetní kombinace Spellbooku a Weavers známých z prvního dílu, takže nepůjde jen o pasti, jednotky a vybavení, ale i o magii, kombinování a vylepšování s tím spojené.

Rozhodnutí pro Free-to-play obchodní model je v současnosti předmětem složitého balancování. Hra bude zdarma, za mikrotransakce si budete moci kupovat nové hrdiny nebo vybavení, tvůrci se ale rozhodně nechtějí vydat pay-to-win cestou a inspiraci hledají u populárních free-to-play her League of Legends a Dota 2.

Pokud jste právě na veletrhu PAX East, zastavte se u Robot Entertainment na stánku 1124, kde máte možnost si tuto hru zahrát již nyní. Pokud se vám nechce jet až do Bostonu, přidejte se do dnes spuštěného Founders programu (bohužel i velmi vytíženého a často nedostupného) a získáte tak za poplatek možnost si hru zahrát mnohem dříve před jejím vydáním.

Další informace a obrázky očekávejte v následujícím článku

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru