rift-banquetLidé odpradávna využívali sílu magických trhlin. Nejmocnější mágové je dokázali vyčarovat a využívat jejich nezměřitelnou energii ku prospěchu lidu. Například v dobách sucha s jejich pomocí přivolávali déšť, zachraňovali úrodu, pomáhali hospodářství, zajištovali hojnost a blahobyt. Někteří nadaní mágové u sebe díky trhlinám objevovali nebývalé schopnosti, dokázali čarovat, ovládat přírodní zákony nebo získali nadlidskou sílu. Magie z trhlin prostě lidem dobře sloužila, činila život jednodušším a spokojenějším.

trolls-and-orcs-nizkyUkázalo se ovšem, že trhliny jsou také spojnicí různých světů. Když u nás mág vyvolá trhlinu, zákonitě se objeví také trhlina v jiném světě a lze přes ně mezi těmito světy cestovat.
Naneštěstí trhliny, které se objevovaly v tomto světě, byly přímé spojení s temným a zpustošeným světem plného smrti a zkázy, který je domovem obludných páchnoucích příšer se zelenou kůží a obrovskými zuby.
A pokud v tomto temném světě byla vyčarována trhlina, ta druhá paralelní se otevřela v našem světě.

sword150Takže z trhlin, které byly doposud přínosem, se stala hrozba. Zanedlouho se z nich valily hordy krvežíznivých orků plenících vesnice a unášejících děti.
Mágové, kteří získali díky trhlinám nadpřirozené schopnosti, založili Řád, kolem magických trhlin vybudovali pevnosti a svůj život zasvětili boji a ochraně našeho světa proti hrůzám přicházejícím z druhé strany. Pevnosti byly navrženy tak, aby se jejich stěny, podlahy i stropy naplnily pastmi a dokázaly zastavit nekončící nájezdy orků.
Orkové jsou hloupí a relativně slabí, jejich taktická převaha je ovšem v jejich počtu. Vlny valících se orků se zdají být nekonečné…
rift-unchained

cygnus ico3V Řádu sloužilo mnoho udatných mágů, každý z nich dostal jednoho učedníka, ze kterých měli vycvičit zdatné bojovníky schopné využívat magii z čarovných trhlin a bojovat proti zeleným orkům všemi dostupnými prostředky. Cygnus byl nejstarší a nejmocnější mág Řádu a do učení dostal Maximiliana. Mladý rekrut byl nejhloupější a nejneposlušnější ze všech. maximilian icoCygnus s ním měl hodně starostí a často přemýšlel nad tím, jestli učení právě tohoto žáka je jeho zkouškou nebo trestem. V Maximilianovi i přes všechny jeho nedostatky viděl naději a záchranu lidského pokolení. Něco mu říkalo, že právě Maximilian bude ten, kdo válku s orky nakonec vyhraje a uzavře všechny trhliny.

light orc-icoA tady začíná příběh Orcs Must Die. Po úspěšném prvním díle z roku 2011 se texasské vývojářské studio Robot Entertainment na základě ohlasů od hráčů rozhodlo udělat druhý díl této akční Tower Defense strategie, který přinesl spoustu nových pastí, vybavení, novou hrdinku Gabriellu a také kooperativní režim hraní. Co-op byl u hráčů velmi úpěšný, ale hráči volali po možnosti přizvat do hry více spoluhráčů. V roce 2014 tak vzniká Orcs Must Die! Unchained původně plánovaný jako čistě PvP hra na způsob MOBA, ale po dlouhém a bouřlivém vývoji se vykrystalizuje jen do kooperativní tower defense strategie až pro 3 spoluhráče, která navazuje na kořeny původních dvou dílů a za roky složitého vývoje nasbírá množství ohlasů a připomínek od hráčů, díky kterým se Robot Ent. snaží hru vypilovat k naprosté spokojenosti všech.

Orcs Must Die! Unchained je free-to-play. Vše je, kromě některých skinů, zdarma dostupné všem hráčům. Třetí díl OMD rozšiřuje nejen počet hratelných hrdinů, ale i zástupy nepřátel, vybavení i pastí, které lze vylepšovat pomocí upgradů a dodatečných dílů. Novým prvkem jsou i Consumables, které poskytují zajímavé taktické nebo bojové pomůcky v podobě svitků působících na celý team, nebo v podobě lektvarů, účinkujících pouze na hráče, který ho použil. Další novinkou jsou Traits, kartičky, které za daných okolností nebo událostí poskytují hráči nejrůznější bonusy a pomocné schopnosti.

O evropskou a americkou distribuci a provoz lokálních serverů OMDU se od roku 2016 stará samotný vydavatel Robot Entertainment, v Číně má tyto záležitosti na starosti Tencent. OMDU vychází 19.4.2017, hlavní platformou je PC, ale zahrají si ji i majitelé herní konzole PS4.

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26589
  • Dnes : 68
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru