Stránka nemusí být kompletní, protože se hra stále mění s každým updatem!
victoryVe hře Orcs Must Die! Unchained se setkáte s pěti bojovými elementy na likvidaci nepřátel. Každý je specifický a účinkuje na různé jednotky vždy jinak. Záleží na typu jejich brnění i dispozic. Každý hrdina, jednotka i past zpravidla způsobují právě jeden typ poškození. Správnou týmovou spoluprací a vhodnou kombinací pastí a útoků všech možných elementů vytváříme nepřekonatelné killboxy s vysokými komby, přes které neprojde žádný nepřítel.

 

Oheň (Fire)

smolder omdufireOheň je živel a oproti ostatním elementům má tu výhodu, že nepřátele nejen popálí, ale často i zapaluje. Hořící nepřítel získává další poškození v okamžiku zásahu, i krátce po něm. Naneštěstí hořící jednotka rychleji cupitá. Ohnivými útoky disponuje hrdinka Smolder, ohnivou schopnost má i Temper a pokud má Zoey nalistovanou tu správnou stránku, tak i ona. Ostatní hráči mohou použít FireWall Bracers nebo Flame Bracers. Účinky ohně lze ještě zvýšit, pokud nepřátele postříká Naphtha Sprayer. Ovšem ohnivé účinky se nesčítají, pokud máte za sebou umístěno více ohnivých pastí stejného druhu. Proto tedy pasti jako Brimstone, Fire Cracker, Floor Scorcher nebo Spitfire Wall dávejte vždy jen po jednom kusu, případně je umisťujte dostatečně daleko od sebe!
Oheň způsobuje o 50% vetší poškození ledovým jednotkám, naopak na ohnivé jednotky účinkuje o 50% méně!

Mráz (Frost)

frostHogartProtiváhou ohně je led, ve hře zmiňovaný též jako „frost”, “chilled”, “ice”, nebo “iceberg” a přesto se mezi sebou tyto dva živly neruší. Mrazícími útoky své nepřátele potrápí Hogarth, Tundra, i Zoey, když nalistuje tu správnou stránku ve své knize. Ostatní hrdinové mohou použít Ice Amulet. Ledem zasažený nepřítel je zchlazen, díky čemuž se pohybuje pomaleji. Dostatečně zchlazený nepřítel může zmrznout a tedy se na okamžik přestat hýbat i útočit. Mráz se vůbec nelíbí ohnivým jednotkám – působí na ně o 50% více, naopak na ledové jednotky účinkuje o 50% méně!
Mrazící pasti jsou Ice Vent, Ice Shard, Saw of Arctos nebo Icicle Impaler.

Magie (Arcane)

cursed groundArcaneZačíná to jako slabá bolest hlavy, která ve větších dávkách způsobuje její rozpuknutí. Prokletí neboli “Cursed” vám nejčastěji dá pocítit Sir Winston, Stinkeye, Oziel, Gabriella nebo ji může nalistovat i Zoey ve své knize kouzel.
Černá magie má skvělou vlastnost, že pokud je jí nepřítel jednou zasažen, následující útok černou magií je mnohem účinnější. Většinou také platí, že čím déle je nepřítel vystaven působení arcane pastí nebo útoků, tím více zničující následky to na něj bude mít. Arcane pasti jsou Dragon’s Lance, Arcane Bowling Ball, Cursed Ground, Arcane Phaser i Summoner Trap.

Blesky (Lighting)

glory seeker zapperlightingPokud potřebujete „dobít“, požádejte o pomoc specialisty Maximilian, Cygnus, a i Zoey umí jiskřit, pokud nalistuje příslušnou stránku v učebnici. Ostatní hrdinové mohou vyvolat bouři pomocí Ring of Storms. Nepřátelé zabití elektřinou v okamžiku smrti explodují a výbuch zraní vše okolo.
Elektrické pasti jsou Wall Charger, Shock Zapper a Lighting Rod.

Síla (Physical)

physicalCo nejde silou, půjde ještě větší silou :) Nejčastější a nejpoužívanější bojový element je hrubá síla, kterou využívají všichni ostatní hrdinové, jednotky a samozřejmě i pasti. Pořádná facka nebo vystřelený šíp nemá žádný další dodatečný efekt, prostě snižuje physical armor u zasaženého cíle.

guardian

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Skyrim česká fansiteWeb s informacemi o herní sérii Far Cry
SACRED city - Oficiální česká centrála pro SacredFAR CRY 3! - NEJOBSÁHLEJŠÍ WEB (www.farcry3.cz)
GTA záhadySW-TOR.cz – komunitní fanweb o Star Wars: The Old Republic
heroeszoneMU Online Czech FanPage
Survarium.czpostavy ico
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru