Orcs Must Die! Unchained byl od samého počátku vývoje koncipován jako PvP. Hlavní herní mod Siege byl variantou klasických MOBA her, ve kterých se utkají dva týmy po pěti hráčích. 5vs5 z pohledu třetí osoby v kulisách OMD univerza.

Siege byl velmi unikátní a návykový herní režim. V Minion Portálech příslušné trasy jste si vybrali jednotky, které vyšlete do nepřátelského tábora a zároveň na stejné zrcadlové trase jste rozestavěli pasti, protože to samé udělali i protivníci ve svém táboře. Útočníci vyrazili s jednotkami do nepřátelského tábora, obránci zůstali v killboxu a bránli vstupu nepřátelských jednotek a hrdinů do riftu.

Herní princip to nebyl nikterak originální, ale byl nesmírně zábavný a návykový. Bohužel byl také dost nevyvážený a pro mnoho hráčů nespravedlivý. Dlouhé dva roky se vývojáři Robot Entertainment trápili s vybalancováním a vyladěním jejich hry tak, aby byl Siege mod spravedlivý a neutrpěl na zábavnosti. Nakonec dospěli k závěru, že PvP prvek v OMD univerzu nebude fungovat. Mohli udělat vyváženou a zábavnou PvP hru, ale nebylo by to OMD. Navíc měli v plánu přidat i další herní mody, které hrajeme ve hře dnes a právě zde se projevil nejvíce kontrast Siege vs Survival. Útoční hrdinové (Hogarth, Ivy, Midnight…) se v Survival hrách stali nepoužitelnými a Siege kvůli nevyváženosti nikdo nechtěl hrát. Některé vybavení a pasti se v Siege nedaly použít, protože by ještě více prohlubovaly nevyváženost a nespravedlivé rozložení sil a možností jednotlivých týmů. Museli jste si sestavovat odlišné decky pro Siege a pro Survival a celkově se tak oba herní módy dost rozcházely a nedovolovaly hře působit jako celek.

Proto se vývojáři v pozdější fázi bety rozhodli odebrat PvP mod a soustředit se jen na Survival a Endless, které se staly stěžejními herními módy. Všechny dosavadní útočné hrdiny přepracovali na obránce, ze tří Siege map odebrali zrcadlovou verzi nepřátelského tábora a hráči konečně mohli využívat všechno dostupné vybavení a pasti bez obav o vyváženost hraní.

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Skyrim česká fansiteWeb s informacemi o herní sérii Far Cry
SACRED city - Oficiální česká centrála pro SacredFAR CRY 3! - NEJOBSÁHLEJŠÍ WEB (www.farcry3.cz)
GTA záhadySW-TOR.cz – komunitní fanweb o Star Wars: The Old Republic
heroeszoneMU Online Czech FanPage
Survarium.czpostavy ico
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru