Alfou i omegou všech OMD her jsou pasti a jejich kombinování při stavbě killboxů. I v Orcs Must Die! Unchained je budování killboxů klíčovým prvkem ve hře.
Pokud nebudete přihlížet k časovému vymezení (par time) v Survivalu, nebo hrajete Sabotage, vždy se snažte pomocí barikád budovat průchody mapou tak, aby jednotky měly co nejdelší trasu a prošly tak kolem co největšího množství pastí. Získáváte tak strategickou výhodu a pokud budete mít v killboxu více typů pastí (ne stále stejné vedle sebe) zvyšují se vám komba i odměny!
Pozor na bosse Orfum nebo jednotky Dwarf Grenadier, Gnome Tinker a Grenade Hunter. Snaží se vám zničit barikády a umožnit ostatním jednotkám snažší průchod vašim killboxem. Podívejte se také, jak se počítají komba a odměny v prvních dvou dílech, vychází z toho i Unchained.

beta vývojářiKillbox (killzóna) je označení pro místo, kam se umisťují pasti a kde dochází k likvidaci nepřátelských jednotek. Na mapě jím často bývá vhodná chodbička, do které vstupují nepřátelské jednotky pokud možno barikádami nasměrovány ze všech východů právě do této místnosti plné pastí. Ideální killbox se skládá z mnoha pastí různých elementů a měl by být plně soběstačný. Tedy měl by při funkčnosti všech pastí zcela zlikvidovat procházející hordu i bez zásahu hráče.

Ano, i takový killbox se dá ve hře Orcs Must Die! Unchained poskládat.

Všichni hráči by se měli snažit dohromady vytvořit dobře prokombinovaný a vybalancovaný killbox na předem dohodnutém místě. Trousit jednotlivé pasti v dalších částech mapy je velmi neefektivní! Proto se vždy snažte všechny pasti soustředit pouze na jednom místě!
Před hrou se vždy domluvte se svými spoluhráči, kdo obstará jaké pasti a snažte se neduplikovat pasti, která již má v decku jiný spoluhráč. To znamená, že pokud vidím, že si spoluhráč do svého decku chystá např. Arrow Wall, je potom tedy zbytečné, abych je bral i já. Snažte se ve svých inventářích mít co nejvíce nejrůznějších pastí na co nejvyšších úrovních vylepšení. Pokud máte např Wall Blades vylepšeny na Tier 4 a spoluhráč má tu samou past vylepšenou na Tier 7, jistě chápete, že vaše slabší past bude přebytečná a akorát bude zabírat místo jiné pasti, která vám při budování killboxu může scházet. Správnou kombinací vašich pastí zajistíte nejen rychlé zlikvidování nepřátel, ale také vysoká komba, díky kterým získáváte vyšší odměny! Pokud je takový killbox vybudován v místnosti, do které lze dosadit příslušného strážce, máte tu nejlepší možnou strategii.
Každá mapa má stanovený trap limit, což je maximální počet pastí, které lze umístit. Počítejte s tím a nebojte se ze začátku pokládat slabší a levnější pasti, které pak můžete prodat a vyměnit za dražší a účinnější pasti.
Většina map má několik vstupů, ze kterých proudí nepřátelé. Až na vyjímky lze na většině map všechny trasy pomocí barikád sloučit do jediné a tím směrovat všechny jednotky ze všech vstupů do jednoho jediného killboxu.
avatar-decoy

Důležité je také nepřátelské jednotky udržet v killboxu co nejdéle.
Vedle omračovacích a zpomalovacích útoků některých hrdinů k tomu slouží hlavně pasti jako jsou Ice Vent, Tar a Web Spinner. Jeden Viscous Tar dokonce zpomaluje jednotky ještě 1,7 políčka po opuštění pasti.
K zadržení jednotek na našich pastech dobře poslouží Decoy, což je návnada, kterou můžete umisťovat do pastí. Jednotky se před touto pastí zastaví a snaží se ji zničit. Během té doby mají ostatní pasti dva nebo tři cykly na znoupoužití a Decoy správně umístěná v rohu plně zastaveném pastmi je velice efektivní a užitečná pomůcka. Pokud Decoy umisťuje Maximilian, tak tato návnada má o 20% větší výdrž.
Summoner Trap je další praktická past, která dokáže také chvíli udržet nepřátelské jednotky v killboxu, musí se ale umisťovat až v půlce nebo na konci trasy killboxem. Vyvolává ducha paladina, který neohroženě bojuje s jednotkami. Pokud ho neumisťuje zrovna Gabriella, tak dlouho nevydrží, ale i tak významně prodlouží dobu, po kterou budou jednotky vystaveny působení ostatních pastí. Gabriella svým sekundárním útokem „Kinetic Pulse“ okamžitě obnoví všechny použité pasti v oblasti a oživí i padlé spirit paladiny. Nechte proto jednotky, aby se dostaly co možná nejdále ve vašem killboxu a pak ať Gabriella použije svůj sekundární útok. Jedná se o nejefektivnější a nejrychlejší zlikvidování velkého množství jednotek vůbec. Ačkoli se Gabriella může zdát slabá a křehká, svými schopnostmi se stává důležitou obránkyní ve vašem týmu.

decoy-orcCelý killbox doplňte sadou samostřílů, které umisťujte do rohů a ke krajům tak, aby nezabíraly místo jiným pastem v trase a přitom mohly mířit do co nejširšího okolí. Nejlepší je umístit proti sobě na začátku i konci killboxu. Budou tak mít na dosah celý killbox i část mapy bez pastí.

Kombinujte dohromady pasti s ostatními hráči a získávejte vyšší odměny z vysokých komb.

Killbox s barikádami

Jednotky projdou nejdelší možnou trasou = setrvají vám déle v killboxu a projdou tak přes všechny nastražené pasti = vysoká komba = vysoké odměny.
Ukázka killboxu s nejdelší možnou trasou:
Mapa: Unchained Fortress levá trasa východ:
killbox design1
Mapa: Unchained fortress levá trasa vchod:
killbox design2

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru