steamIcon150x150S otevřenou betou Orcs Must Die! Unchained přišla hra i na Steam. Protože hra nepodporuje češtinu (jaká ostuda pro Gameforge) vyskytl se s tím jeden problém. Všichni CZ nebo SK hráči, kteří si vytvořili herní účet a začali hrát otevřenou betu OMDU přes Steam, byly automaticky směřováni na americké servery a hráči, kteří hráli hru i před otevřenou betou se nemohli přihlásit svým Gameforge účtem do hry na Steamu, protože na amerických serverech jejich evropský účet prostě nebyl v databázi a účty ani nejsou kompatibilní.

Vznikly tak dvě skupiny československých hráčů. První skupina, která má svůj evropský účet u Gameforge a hraje na EU serverech a druhá skupina, která začala hrát na Steamu a má tak americký účet a hraje na US serverech. Mimo jiné to mělo za následek třeba to, že jste si ve hře nemohli přidávat do přátel hráče, kteří hrají na serveru na jiném kontinentu, ačkoli jste třeba seděli vedle sebe v jedné místnosti…

gameforge-logoGameforge nyní tento problém vyřešil. Snad již definitivně. http://board.omd.gameforge.com/index.php/Thread/4985-Information-for-Czech-players/?postID=26545 A od patche 1.1 se hra na Steamu již připojuje na EU servery.

Pokud jste tedy hru Orcs Must Die! Unchained začali hrát až s otevřenou betou na Steamu, hrajete na amerických serverech. Migraci vašeho profilu na EU servery (včetně zachování veškerého postupu) provedete následovně:

  • Na této stránce požádejte o reset hesla k vašemu profilu s e-mailovou adresou, kterou jste použili pro vytvoření herního profilu pod Steamem.
  • Jakmile jste schopni se přihlásit na stránky, validujte svůj účet zasláním potvrzovacího e-mailu ze správy vašeho účtu.
  • Poté by měl být váš profil dostupný na evropských serverech.
  • Kdyby se při přesunu přeci jen vyskytl nějaký problém, kontaktujte technickou podporu, která vám s přesunem ráda pomůže.

Bohužel to s sebou ale přináší jednu nevýhodu. Pokud jste již navázali přátelství a máte v friend-listu některé US hráče, tyto již nebudou dostupní na EU serverech.

Nicméně na druhou stranu najdete více Cz a Sk spoluhráčů a určitě to pozitivně pocítíte i na odezvě, protože se vám hra nebude připojovat na servery v Texasu za oceánem, ale na servery v Karlsruhe v Německu :)

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26443
  • Dnes : 135
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru