OMDURobot Entertainment se rozhodli, že v dubnu nadešel čas ukončit betu Orcs Must Die! Unchained a po třech letech velice složitého vývoje vydat plnou verzi. Nebude to žádný aprílový žertík, vývojáři jsou přesvědčeni, že je jejich hra připravena na oficiální vydání a má potenciál zaujmout širší skupinu hráčů.
Jak přislíbil poslední update, který mj. přesunul všechny evropské hráče na americké servery k vývojáři, plná verze obsáhne poměrně hodně zajímavých novinek a vylepšení, které sice ještě nemají podobu oficiálního seznamu, ale ze střípků informací si již umíme poskládat několik zajímavostí, na které se můžeme těšit již 19. dubna 2017!

  • Nový typ jednotek. Žoldáci nahradí dosavadní boty ve hře a budou vám znepříjemňovat obranu Riftů hned v několika variantách. Od velmi rychlých jednotek až třeba po jedince, kteří si umí vytvořit štít a chránit i ostatní jednotky. Pokud se chcete rychle vypořádat s těmito dotěrnými žoldáky, můžete si do svého decku přidat i nové Trait kartičky, které vám usnadní boj právě s tímto typem jednotek.
  • Sabotage. Nový herní mód přiláká zpátky hráče, které odradilo odebrání PvP koncem loňského roku. Jedná se o kompetitivní herní styl, ve kterém se proti sobě postaví dva týmy 3v3 nebo 2v2 na identických paralelních mapách a navzájem si budou posílat jednotky na nepřátelskou mapu. Starý známý MOBA/TOBA styl hraní to není, kvůli příliš obtížnému vybalancování herních mechanismů OMD univerza se oba soupeřící týmy nikdy nesetkají tváří v tvář, přesto si s tímto novým modem užijeme mnoho zábavy, protože tohle je to, co hráči od vývojářů požadovali.
    V návaznosti na Sabotage ve hře přibude také obrovské množství nových Consumables i nové Trait kartičky, které ukrývají nové Sabotage truhlice. S novým herním modem se můžete těšit i na nové denní úkoly a Achievementy. Podívejte se na záznam ze čtvrtečního Orcs After Dark, kde vývojáři představují tento nový způsob hraní a kde můžete také mj. zaznamenat nové skiny pro některé hrdiny.
  • Premium Shoppe až ve verzi 2.1. Máte přebytek kartiček od pastí vylepšených na Tier 7 a v truhlách stále nacházíte další? Jak od nás již víte, Tier 7 nebude tím konečným upgradem, pouze prozatím je T7 maximum a každá kartička navíc, která by v současné verzi hry neměla využití, se konvertuje na tzv. Giblets, za které si můžete pořídit jiné kartičky, které vám mohou chybět. Na podobný obchodní model si můžete pamatovat z ranných verzí hry.

Někteří hráči se obávají vydání plné verze hry s novým dosud nevyzkoušeným herním modem bez dostatečného beta-testování. Sabotage například zatím neumožňuje vytvářet privátní custom skupiny a z minulosti víme, jak může potrápit matchmaking u příliš rozdílných úrovní hráčů. Nicméně vývojáři slibují propracované škálování a zprůměrování obtížnosti, pokud by tato situace nastala a patchovat se bude i v budoucnu; ve hře ještě chybí spousta věcí nejen z ranných fází vývoje, ale i z předešlých dílů.
Očekávejme tedy, že do hry bude postupně přibývat spousta nového a skvělého obsahu. A protože již půjde o plnou verzi hry, budou novinky o to více zajímavější!
Hra se během roku 2017 (možná už v létě) dostane i na herní konzole PS4. 19. dubna vychází OMDU oficiálně na PC, ale hrát můžete již nyní. Pokud se do OMDU vracíte po delší či kratší přestávce (a ještě nemáte přesunutý svůj herní profil od Gameforge), nebo jako úplně noví hráči, potřebujete nový herní účet na orcsmustdie.com. Registrací přes referenční link získáte bonusové truhlice a za 50 vítězství také Vanity Chest a unikátní skin pro hrdinu Blackpaw.

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Skyrim česká fansiteWeb s informacemi o herní sérii Far Cry
SACRED city - Oficiální česká centrála pro SacredFAR CRY 3! - NEJOBSÁHLEJŠÍ WEB (www.farcry3.cz)
GTA záhadySW-TOR.cz – komunitní fanweb o Star Wars: The Old Republic
heroeszoneMU Online Czech FanPage
Survarium.czpostavy ico
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru