Poznej svého nepřítele! Zde se podrobně podíváme na ty zelené potvory, které se snaží dostat portálem do našeho světa a které je nutné zastavit a zneškodnit.
Jsou oškliví, jsou hloupí, smrdí, mají hrozné zuby. Jsou odhodláni se dostat do portálu bez ohledu na to, co jim stojí v cestě. Jejich meče a sekyry jsou rezavé, proto je potřeba se před nimi mít na pozoru a všechny je zabít.
Nepřátelé se dají rozdělit do několika kategorií:

Běžní orkové Light Orc Warrior, Medium Orc Warrior, Heavy Orc Warrior, Crossbow Orc, Heavy Orc Warrior, Hobgoblin Shaman, Hobgoblin Healer
Velcí orkové Troll, Swamp Troll, Cyclop Mage, Frost Ogre, Ball and Chain, Yeti, Fire Lord, Waterling, Ogre, Fire Elemental, Earth Lord, Earth Elemental, Fire Ogre, Armored Ogre, Mr. Moneybags, Mountain Troll
Rychlí orkové Kobold Runner, Kobold Sapper, Gnoll Hunter, Goblin Sapper, Gnoll Grenadier
Létající potvory Thunderbat, Frostbat, Hellbat, Fire Babies, Bilebat

Light Orc Warrior

01light-orc-warrior
Menší, hloupý, slabší. V Nightmare módu nosí štít, na nižší obtížnosti si každou sudou vlnu štít také vezme, ale není problém ho zabít. Vždy se vyrojí ve velkých skupinách, proto pokud je poblíž horský sráz nebo jezírko s kyselinou, pošlete je tam pomocí Wind Belt nebo Spring Trap. Pokud projde do portálu, přicházíte o jeden život.

Medium Orc Warrior

02medium-orc-warrior
Trošku odolnější verze Light Orc Warrior. Taktéž se může vyskytovat se štítem, ale ani toto hovado nebude problém zabít. Pokud projde do portálu, přicházíte o jeden život.

Heavy Orc Warrior

03heavy-orc-warrior
Ještě odolnější verze běžného orka, na Jeho likvidaci už budete potřebovat více šípů nebo švihů mačetou. Ale i tak je dobré použít Wind Belt nebo Spring Trap a poslat je tam, kam patří. Pokud projde do portálu, přicházíte o jeden život.

Crossbow Orc

04crossbow-orc
Má o pět mozkových buněk více a je o hlavu vyšší než běžný ork. Je sice slabší, ale dokáže vám znepříjemnit život svými šípy, které doletí daleko. Lighting Ring je rychlou a spolehlivou cestou, jak se jich zbavit. Pokud projde do portálu, přicházíte o jeden život.

Kobold Runner

05kobold-runner
Malá a rychlá potvůrka, která na hráče nijak neútočí, jen prostě běží přímo do portálu. Není nijak extra odolná, obvykle k její smrti stačí málo, jenomže je tak rychlá, že než se stihne nějaká past spustit, je už dávno pryč. Jedině žhavé uhlíky dokáží okamžitě zareagovat na jejich přítomnost. Zpomalte si ji dehtem a pak už stačí třeba lučištník a máte od nich pokoj. Pokud projde do portálu, přicházíte o jeden život.

Kobold Sapper

06kobold-sapper
Stejná odrůda, jako Kobold Runner, jen s tím rozdílem, že běží se soudkem výbušnin a nemá namířeno do portálu, ale kamikaze stylem na hráče, jeho strážní jednotky, případně na barikády nebo návnady, podle toho, co má v tu chvíli blíž. Stačí jedna rána a explodují, čehož se dá dobře využít, pokud si je zpomalíte a když jsou v jejich blízkosti další orkové. Na jejich nástup jste upozorněni varováním. Většinou jich vyběhne několik za sebou, takže postačí Lighting Ring a řetězovou reakcí vytvoříte pěkný vybuchující pás, který zasáhne vše okolo.

Gnoll Hunter

07gnoll-hunter
Vzdálené vytí by vás mělo upozornit na to, že se rychle blíží toto roztomilé zvířátko. Jeho drápy jsou napuštěné jedem a i přes barikády si to namíří rovnou na hráče nebo jeho strážní jednotky, které dokáže velmi rychle zabít. Dejte mu pod nohy houbičky a už to není váš problém. Pokud se s ním chcete přeci jen vypořádat, doporučujeme používat bambitku, která ho krátce shodí na zem, případně ho můžete zmrazit a kuší několika ranami do hlavy zabít a sebrat minci, která z něj vypadne. Primárně nemá namířeno do portálu, ale když už se vám tam dostane, přicházíte o jeden život.

Swamp Troll

08swamp-troll
Není to zrovna lehký nepřítel už právě kvůli tomu, že si rychle doplňuje zdraví a jeho útoky umocňuje zpomalující jed, vůči kterému je toto stvoření imunní. Pokud si ho houbičkama podmaníte, může vám vydržet i několik kol, právě kvůli tomu, že se dokáže sám uzdravit. Pokud se rozhodnete s ním přeci jen bojovat, tak vězte, že nemá rád oheň a elektřinu.

Troll

09troll
Stejná odrůda, jako je Swamp Troll, jen s tím rozdílem, že nepoužívá jed. Pokud ho nezmrazíte, tak si také regeneruje zdraví a platí na něj oheň a elektřina.

Cyclops Mage

10cyclops-mage
S tímto neřádem jste se poprvé mohli setkat v DLC Lost Adventures. Je to zákeřný nepřítel, protože toho dost vydrží a vypouští naváděné energetické koule. Jedna tahle mrcha v portálu vám sebere jeden život.
V Orcs Must Die! Unchained jako Stinkeye

Thunderbat

11thunderbat
Létající nestvůra, se kterou se potkáte až na samotném konci hry, případně v některých mapách v Endless módu. Je odolná vůči elektrickým útokům a sama útočí blesky, které rychle zabíjejí vaše strážní jednotky. Jako na ostatní létající havěť, tak i na tuto platí: zmrazit. Pokud se vám dostane do portálu, přicházíte o jeden život.

Hobgoblin Shaman

12hobgoblin-shaman
Jakmile spatříte tuhle malou ušatou příšerku, tak ji zabíjejte jako první, protože budete nejen dobře odměněni, ale tenhle skřítek dokáže oživit pracně zabité orky. Výhodou je, že chodí ve stádech s menšími orky, takže pomocí Wind Belt je snadno uklidíte do jámy. Pokud by vám přeci jen proklouznul do portálu, přicházíte o jeden život.

Frost Ogre

13frost-ogre
Tento obr už spadá do kategorie velkých orků. Je velmi silný a odolný, mrazící nástroje jsou na něj neúčinné, ale zase nemá rád oheň. Jeden takovýhle obr v portálu vám sebere 5 životů.

Yeti

29yeti
Tuhle bestii, která hází sněhové koule, si zakoupíte v DLC balíku Are We There Yeti? a když se rozčílí, tak se rozeběhne a dokáže vám pěkně zatopit (nebo spíše zachladit). Tak jako všechny studenomilné kreatůry nemá ráda oheň, takže ačkoli vypadá hrozivě, nebude problém se s ní vypořádat.

Ball and Chain

30ball-and-chain
Nástup této sympatické dámy z DLC Family Ties ohlašuje její charakteristický řev. Jde o velmi odolného nepřítele, který se (jak už sám název napovídá) ohání ocelovou koulí na řetězu. Běžně ji doprovází její manžel Hobgoblin Healers, kterého je lepší zlikvidovat jako prvního. Orkové v blízkosti Ball and Chain jsou silnější a chráněni nazelenalou aurou, protože je povzbuzuje svým řevem. Používejte výbušniny, hodně výbušnin. Nebo pokud si chcete ulehčit práci, tak ji proměňte v něco jiného…
Ball and Chain v OMDU

Fire Lord

14fire-lord
S tímto tuhým nepřítelem se setkáte v DLC Fire and Water a pokud se vám ho podaří zabít, tak ještě nemáte vyhráno, protože se rozloží na čtyři menší Fireling, kteří se snaží dostat do vaší blízkosti a následně explodují.

Waterling

15waterling
Vodní stvůra, která vypadá neškodně, pořídíte ji v DLC Fire and Water a v každé vlně jich vyrazí hned několik. Pokud se vám jednu podaří zabít, zůstane po ní loužička, které se snaží využít ostatní svého druhu a díky které naberou na velikosti a síle. Celkem se takhle dokáže transformovat 3x do obrovské vodní bestie, která má tuhý kořínek, ale zase po nich zůstane mince. Doporučujeme hned ze začátku jako ještě malé neškodné potvůrky odfouknout ze srázu pomocí Wind Belt.

Ogre

16ogre
Obři jsou těžcí, hloupí a pomalí. Pokud nemáte upgradovanou Spring Trap nebo Push Trap, tak kolem nich projdou bez újmy. Útočte na ně z dálky, protože jejich údery vás omráčí. Jeden takový obr v portálu vás bude stát 5 životů.

Frostbat

17frostbat
V prvním díle ho najedete v DLC Lost Adventures, v OMD2 je už běžnou součástí smečky. Jedná se o létající potvoru s ledovým dechem, kterým vás dokáže krátce zmrazit. Lighting Ring je ta správná zbraň, která na něj platí.

Fire Elemantal

18fire-elemental
Menší a slabší brácha Fire Lorda z DLC Fire and Water který se po své smrti rozloží na dva menší Fireling, kteří se snaží dostat do vaší blízkosti a následně explodují.

Hobgoblin Healer

19hobgoblin-healer
Léčitele najdete v DLC Family Ties a je nejlepší ho hned odfouknout do jezírka s kyselinou, jinak vám bude automaticky léčit pracně likvidované orky.

Earth Lord

20earth-lord
Akustické znamení vás upozorní, že vstupuje Earth Lord, který je velmi pomalý a odolný vůči ohni i elektřině. Nemá rád mráz a když se vám ho podaří rozbít, tak se rozpadne na dva Earth Elemental. Pokud s nimi nechcete mít práci, změňte si je na něco jiného.

Earth Elemental

21earth-elemental
Menší a slabší (ale stále tuhá) verze Earth Lorda ze které pochází. Když ho zabijete, tak ještě pořád nemáte vyhráno, protože se rozloží do dvou menších Earthling, které už jsou rychlejší, ale pak už je lze snadno zabít např. rázovou vlnou z Bladestaff.

Fire Ogre

22fire-ogre
Ohnivá varianta Frost Ogre. Je velmi silný a odolný a vyzrajete na něj mrazícím arzenálem. Jeden tenhle obr v portálu vám sebere 5 životů.

Hellbat

23hellbat
Jedna z létajícíh potvor plivající ohnivé koule. Jednoduše se jich zbavíte zmrazením, případně když budou na dosah, tak je velmi účinný i Bladestaff.

Fire Babies

24fire-babies
Mrňavá a slabá verze Hellbata. Kvůli jejich velikosti je problém je trefit kuší, proto na ně používejte sekundární útok Raketometu nebo stačí jeden zásah Lighting Ring.

Bilebat

25bilebat
Obdoba Hellbata, který plive jed. Používejte na něj Ice Amulet pro rychlou likvidaci.

Armored Ogre

26armored-ogre
Silnější a obrněnější brácha klasického Obra. Kvůli brnění má mnohem větší výdrž a nejde srazit k zemi bambitkou, proto ho zmrazte nebo zapalte, ani jedno nemá rád.

Mr. Moneybags

Mr_Moneybags
S tímto nepřítelem se občas setkáte pouze v módu Endless. Je velmi odolný, celý ze zlata, na nikoho neútočí, jen si jde do portálu a za jeho smrt jste odměněni hodnotou 1200 kreditů a jednou obrovskou mincí, která z něj vypadne. Pokud by vám přeci jen proklouzl, nepřijdete o život, jen o tučnou odměnu. Zpomalujte ho, mrazte a používejte výbušniny.

Mountain Troll

27mountain-troll
Jedná se o větší a odolnější verzi Trolla a setkáte se s ním pouze na obtížnost Nightmare nebo v módu Endless. Pokud ho nezmrazíte, tak si sám regeneruje zdraví a vyplatí se ho tedy konvertovat na vaši stranu pomocí houbiček, případně z něj pomocí Polymorph Ring udělat něco jiného.

Gnoll Grenadier

31gnoll-grenadier
Jde o obdobu Gnoll Huntera. Je rychlý a útočí z dálky házením granátů. Vyskytuje se na Nightmare obtížnost nebo v Endless módu. Moc neváží, takže s ním zacvičíte pomocí Wind Belt. Po smrti po něm ale zůstává mince, takže zvažte, jestli ho shodíte do jámy.

Goblin Sapper

28goblin-sapper
Do hry ho přidáte pořízením DLC Are We There Yeti? Je to obdoba Kobold Sapper s tím rozdílem, že neútočí na hráče, ale na jeho pasti a nese si jakousi EMP nálož, která dočasně vyřadí z provozu nastražené pasti.

Komentáře pište do návštěvní knihy.

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26443
  • Dnes : 135
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru