Určitě jste si ji ve hře již všimli, pokud jste si pozorně prohlíželi obrazy rozvěšené na stěnách na některých mapách. Koncept Dobbinovy ženy Brass provází Orcs Must Die! Unchained již od ranných fází vývoje hry a nyní se konečně podívá i na naše obrazovky.

49.týden roku 2017 přinese další patch, který mj. do OMDU přidá i tuto trpasličí hrdinku. S Dobbinem Brass spojuje nejen manželství, ale jedná se také o velice praktickou technologickou podporu celého týmu. Zatímco Dobbin z jednotek dokáže vymlátit pytlíčky se zlatem, Brass z jednotek vymlátí kousky šrotu. Taková malá ozubená kolečka, které ji vyplňují ukazatel, který ostatní hrdinové mají jako manu. Brass s tímto šrotem postaví mechanizovaný samostříl, který střílí po procházejících jednotkách. Tímto šrotem ho bude také opravovat a vylepšovat až do třetí úrovně (1. je základní samostříl, 2. účinnější střely a navíc elektrický štít odrážející útoky 3. ještě více účinnější střely a navíc vystřeluje i naváděné rakety).
Dalším společným faktorem obou trpaslíků jsou výbušniny. Dobbin hází dynamity, Brass pokládá miny. Její hlavní zbraní je Blunderbuss. Je to přesně ta bambitka, kterou znáte z OMD2. Na blízko a střední vzdálenost má nejničivější účinky a srazí k zemi zasažené nepřátele. Umí také vystřelit dělovou kouli, která v hloučku jednotek napáchá značné škody.

Brass

The Master Engineer

Frakce: Order Role: obrana – střelec

Brass skiny >

Brass není jen prvotřídní mechanička. Během let se Brass naučila své vynálezy dotáhnout k dokonalosti tak, že se díky ní její spojenci nemusí ohlížet na velikosti Unchained armád. Zabíjení orků se pro ní stalo sportem a zábavou. Její rodina byla mezi posledními při evakuaci trpasličích domovů v Thuricvodu. Zatímco ostatní trpaslíci utíkali před hordami krvežíznivých orků do bezpečí, Brass zůstala, aby uzavřela zbývající trhliny. Tím přerušila příliv dalších orků do jejich světa a zabránila dalšímu vyvražďování trpaslíků. Dobbin o tom nechce moc mluvit, ale Brass je pyšná na svůj trpasličí původ.

Poté, co předvedla svou statečnost, byla její rodina požádána ostatními inženýry, aby se podělila o své vynálezy a gadgety a aby se Brass přidala do trpasličí armády ve víře, že s ní se podaří rychleji budovat obranu proti hordám Unchained. Brass nikdy nepožadovala uznání za zásluhy na záchraně svého lidu. Požaduje pouze být u toho, když se objeví orkové, aby mohla jako první začít s jejich likvidací.

Pasivní: „Short Stack“ a „Scrap“
Brass je příliš malá na to, aby ji mohli vidět velké jednotky, takže na ni neútočí. Brass také sbírá šrot, který vypadává z mrtvých jednotek a který potřebuje na některé své dovednosti.
Primární: Blunderbuss
Bambitkou zasažené nepřátele srazí k zemi. Nejvíce zničující účinek má na jednotky v blízkosti.
Sekundární: Cannonball Shot
Brass vystřelí obrovskou dělovou kouli, která exploduje při zásahu jednotky. Exploze ublíží i okolním jednotkám.
Q: Swiss Army Wrench
Brass staví, opravuje a vylepšuje mechanický samostříl. Z nepřátel zasažených tímto samostřílem vypadává šrot.
E: Brass Bomb
Na zem umístí až 15 nášlapných min, které vybuchují, když je poblíž nepřítel.
Shift: Dwarven Turret
Umístí samostříl, na jehož opravu a vylepšování schopností Swiss Army Wrench spotřebovává nasbíraný šrot.

Brass weaver

Vlákno 1 (level 2)
Brass Bomb Cache
O 50% sníží spotřebu šrotu na pokládání min Brass Bomb
Thirfty Scrapper
Brass sebere o 5 šrotu více
Turret Feature V.1
O 30% více HP samostřílu
Vlákno 2 (level 4)
Stunning Cannonball
Když dělová koule vybuchne, na 1s omráčí zasažené jednotky
Scrap Pile
Brass unese +50 šrotu více
Turret Feature V.2
Druhé vylepšení samostřílu odráží útoky i do svého okolí
Vlákno 3 (level 7)
Mrs. Boom
O 25% zvyšuje poškození z Brass Bombs
Scrapuum
Brass automaticky sbírá veškerý šrot ve své blízkosti
Turret Feature V.3
O 50% zvýší poškození od samostřílu
Vlákno 4 (level 12)
Cannonball Coming!
O 50% sníží znovupoužití Cannonball
Yunk Yard
Brass si generuje 1 šrot za sekunduí
Turret Feature V.4
Hrdinům poblíž samostřílu se doplňuje zdraví a mana

A co dalšího bude ve verzi 2.6? Celý výpis je na adrese http://forums.orcsmustdie.com/discussion/14647/release-2-6-for-pc-and-ps4-patch-notes#latest Zde si stručně vypíšeme to nejdůležitější

 • Vlastní hry: Možnost vybrat si určitou mapu pro hraní s ostatními hráči. Možnost snadněji hrát Endless a Chaos Trials s ostatními hráči a vyzvat na souboj kamarády v Sabotage.
 • Sabotage: Sabotage si nyní zahrajete i na mapě Castle Gates. 3 nové consumables: Terracotta Giants, Elemental Mages, Hide Minimap.
 • Chaos Trials: 2 nové modifikátory: Přidává Terracotta Giants do každé vlny. Skrytá minimapa v boji
 • Strážci: Hráči již nejsou omezeni na umístění 2 strážců za celou hru. Strážců můžete nyní umístit, kolik budete chtít, resp. kolik budete mít peněz. První strážce je zdarma, každý další bude stát dvojnásobky ceny (zdarma/250/500/1000/2000/4000 atd). Guardian potion umožní umístit 2 strážce zdarma.
 • Změny u hrdinů a pastí: Tak jako každý patch, tak i tento se kompletně překopaly účinky, hodnoty a časování u mnoha hrdinů a pastí. Spousta dílů, kterými jste doposud přidávali pastem nejrůznější funkce a spouštěče nově budou také zvyšovat účinek poškození.
 • Vymazání ranků a leaderboards: Protože vývojáři zapomněli, že hra už není v betě a stále hru mění s každým updatem, pozbyly tabulky se score platnost. Proto tento patch opět vymaže všechny výsledky v leaderboards. Resetovány budou výsledky modů Survival, Chaos Trials, Sabotage a Endless. Pro získání Sabotage ranku budete muset opět odehrát 5 her. Váš starý rank bude zohledněn při zakládání ranku nového.
 • Opravy bugů a další novinky. Zvýšil se čas na dohrání mapy Water Garden. Prolog již nebude nucený novým hráčům při prvním spuštění, místo něj bude tutorial. V truhlách se skiny naleznete nové barevné varianty atd…

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
 • OMD!U OMD!U
 • OMD!2 OMD!2
 • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
 • Od 24.5.2014 celkem : 27706
 • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru