patch gabriellaZnovu se zatřese půda pod nohama a beta Orcs Must Die! Unchained se příchodem dalšího patche opět promění k nepoznání.
Jak už nastínil patch 2.5, nyní přibude mnoho nových a dosud nevídaných věcí a vylepšení a hra tak bude ještě lepší, zábavnější, mohutnější a propracovanější!
Protože v PvP je už hodně věcí hotovo a víceméně odladěno, vývojáři v Robot Entertainment se budou soustředit na PvE hraní, nad čím určitě zajásají všichni fanoušci OMD her, kteří byli z počátku zklamaní a rozladění z prvních konceptů hry, které byly primárně o PvP hraní… Sami vývojáři říkají, že pro PvE mají přichystáno opravdu mnoho specialit a to, co je vidět dnes, je zatím jen špička ledovce :)

Měly by následovat ještě 2 další významné patche a hra bude povýšena na otevřenou betu. Ale nepředbíhejme, nejdřív se podívejme na začátek prosince, co bude nového ve verzi 2.6: http://board.omd.gameforge.com/board3-news-announcements-and-guidelines/board9-patch-notes/3843-patch-2-6-surrounded/

 • Nová mapa pro PVE Surrounded obsahuje více východů, odkud se hrnou nepřátelé do vaší trhliny. Nejen na této mapě, ale v návaznosti na novinky v PvE se na všech mapách dveře otevírají náhodně, náhodně se spawnují bossové, můžete si vybrat obtížnost a Endless lze hrát čistě jen jako singleplayer bez dalších spoluhráčů. Endless nyní nelze vytvořit jako Custom game a bude tu speciální Tutoriál vysvětlující principy právě tohoto herního módu. Mapy se zpřístupňují podle vaší dosažené úrovně: Highlands si zahrajete od lvl3, Surrounded na lvl5 nebo vyšším.

  Invalid Displayed Gallery

 • guardian-logoTím ale výčet novinek pro Endless nekončí. S novou mapou přicházejí noví strážci. Na mapách, které jsme měli možnost doposud vyzkoušet, zmizí výchozí strážci před bránami a jejich umístění konkrétního typu bude záviset na hráčích. Strážců bude k dispozici 10 a každý bude mít své specifické schopnosti, se kterými se hodí na různá místa na mapě.
 • Využívání prostředí na likvidaci nepřátel ala OMD1 a OMD2. Prozatím jde jen o ukázku na nové PvE mapě Surrounded. Tento oblíbený prvek likvidace nepřátel z předchozích dílů bude dále vylepšován a upravován i v dalších mapách. Lava Pots – vylejte na nepřátele žhavou lávu a popalte je, možno používat opakovaně po 30 sekundách. Boulder Drop – terčem označený balvan výstřelem uvolníte a ten se odvalí na procházející nepřátele, které poraní a odhodí. Lze použít okamžitě další, ale jen 5x. Boom Barrel Roll – výstřelem uvolníte tento terčem označený soudek přímo na nepřátele, lehce je poraní a odhodí. Na konci své životnosti vybouchne. Také lze okamžitě uvolnit další, ale je jich celkově také jen 5, proto je používejte s rozmyslem.
 • crafting omduKraftování. Nemáte dostatek lebek nebo zlaťáků na vytouženou kartičku v shopu? Nevadí, vyrobíte si ji! Hraní Survival her bude nyní ještě více motivující, protože zde namlátíte spoustu materiálu pro crafting. Jde o úplně první verzi craftovacího systému a ještě není dokonalá. Craftovat můžete pouze Survival kartičky – unikátní Survival pasti, Survival strážce a Potions and Scrolls.
 • Potions and Scrolls. Nové povzbuzováky do Survival her. Potions kartičky vylepšují samotného hráče, Scrolls kartičky značně posilují celý tým. Lze je pouze vycraftovat a budou mít omezený počet použití a pak si musíte vyrobit nové. Jsou navrženy jako poslední zastavení neudržitelné vlny a opět se jedná pouze o první testovací verzi s návazností na budoucí verze hry.
 • Neutral Objective na mapě Unchained Fortress. Pokud chcete vyvolat bosse na této mapě, musíte ho nalákat pořádným masíčkem :) Během třetí vlny se na určeném místě objeví Crogon, ze kterého po jeho zabití naporcujete veliký kus masa. Tento kus masa musíte upéct v peci uprostřed mapy. Když toto maso seberete, budete zpomaleni a nebudete moci používat své schopnosti, pouze primární útok. Pokud budete zabiti, maso vám upadne a zmocní se ho jiný hrdina, který se ho jako první dotkne.
 • Vylepšené a nové Traits. Traits prochází velkou změnou a v dalších verzích hry se budou nadále vylepšovat a měnit. Od každé trait kartičky už nebudou tři, ale jen jedna úroveň. Trait budou součástí Deck Builder a jejich použití má být více komplexní a snažší. Trait kartičky mají primární a sekundární bonusy. Primární bonus čerpáte vždy, sekundární bonus závisí na zasazených drahokamech. Spousta nových Traits jak pro PvP, tak i speciální nové Traits pro PvE hry.
 • mabel-extra manaPoužívání vybavení nyní nespotřebovává manu. S tím souvisí navýšení časů pro znovupoužití. Mana tak hráčům zbývá na jejich schopnosti a vybavení se bude více používat jako nouzový prvek. Několik kusů vybavení prošlo zajímavými úpravami.
 • Nový systém úkolů. Každý den dostanete jeden úkol a na jeho splnění máte 24 hodin. Denní úkoly se rozdvojí na další, jejichž splnění vám zabere více času, ale bude náležitě odměněno :)
 • Hrdinové. Tentokrát žádný nový ani staronový hrdina nepřibude. Místo toho se zamíchalo s hodnotami u většiny stávajícíh hrdinů.
 • Matchmaking. Bude rychlejší a férovější spojování hráčů. Během hledání zápasu máte přístup k Chatu, výpisu přátel, Shopu i Deckům. Aby vás to dohodilo k ostatním hráčům, musíte se kliknutím potvrdit. Eliminují se tím nežádoucí afk hráči v týmech. Mapy budou vybírány náhodně.
 • Mazání. O mazání ani změně herních časů se v poznámkách nemluví. Nicméně mazání bylo v minulosti slíbeno ke každému patchi do otevřené bety a změn je v této verzi opět příliš mnoho a stará herní kostra je neudrží, proto se musí zase všechno zbourat a všichni začít hrát novou hru. Navrácení zakoupených zlaťáků a unikátních skinů je samozřejmostí. O otevření serverů 24/7 se zatím také nic neví. Musíme se nechat překvapit :)

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
 • OMD!U OMD!U
 • OMD!2 OMD!2
 • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
 • Od 24.5.2014 celkem : 26445
 • Dnes : 139
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru