orkoveV Orcs must die! Unchained musí být každá past pečlivě umístěna a povinností každého obránce je co nejlépe znát hrdinu, za kterého hraje. Nejinak je tomu v útoku, kde každá vlna musí být pečlivě vytvořena tak, aby útočníkovi dala co největší šanci na vítězství.  Mnoho hráčů náhodně hodí do válečného tábora své karty s orky/vojáky a eskortuje vzniklou „mišmaš vlnu“, ale takový útok ke špatným výsledkům a dává obráncům obrovskou výhodu. Jak tedy vytvořit co nejúčinnější útok?

První skupina, která vyjde z tábora, bude nejvíce poškozena, protože aktivuje pasti. Zde máme 2 možnosti:

ogres1. dosadíme „tankové jednotky“;

2. umístíme „potravu pro pasti“.

Tankovými jednotkami mohou být zlobři, mědvědi,… a hodí se, pokud má nepřítel méně velmi silných pastí. Pro tento případ jsou také vhodní štítaři (mědvedi, trollové), ale kvůli štítu mají snížené zdraví a případný útok z boku může být pro ně zničující. Potravou pro pasti se myslí jednotky se slabým zdravím, které se vyskyují v hojném počtu(např. orkové). Taková skupina se hodí, když vaši nepřátelé umístili mnoho slabých pastí. Střední cestou jsou vojáci – průměrně silní v dostatečném množství. NIKDY neposílejte koboldy ani satyry!!! Pasti je snadno zabijí (nebo je zastaví brány a zabíjí strážci) a než ostatní jednotky z vlny dojdou k místu, kde zemřeli, budou již pasti resetované.

Druhá skupina

medium orcsVe druhé skupině jsou jednotky, ze kterých chcete maximum dovést až k trhlině. Mohou to být např. orkové, vojáci či dokonce zlobři. Budou méně poškozeny pastmi než první skupina. Do této skupiny nikdy nedávejte podporovací jednotky (kušníci, léčitelé, lovci)!

Třetí skupina

I do třetí skupiny můžeme umístit vojáky či orky, ale je zde mnohem výhodnější umístit podporovací jednotky, protože zato skupina utrpí nejmenší poškození (pokud Gabriella nepoužije schopnost By my command). Podporovací jednotky:

Lidští kušníci – Ne moc silní, ale chodí ve skupinách a umí skvěle likvidovat nepřátele z dálky.

Lví lovci – Vysoké poškození jim umožňuje odvrátit pozornost nepřátelských hrdinů na ně samotné, čímž vaše vlna získává menší poškození.crossboworcs

Léčitelé – Uzdravují vaši vlnu v průběhu útoku a dostávají menší poškození od pastí.

Šamani (trpaslíci) – Neuzdravují, ale chrání okolní jednotky vůči poškození.

Ohniví mágové – Vysoké poškození z dálky a redukce poškození z pastí je dělá velmi silnými, ale jsou k dispozici pouze na 4. úrovni vašeho válečného tábora.

BOSS

V pozdější části zápasu si můžete dovolit velmi silného bosse. I výběr takového bosse je poměrně náročný. Jakého bosse vybrat?

Bulgod – Nepřítel má mnoho pastí u sebe (silný killbox), bulgod je umí deaktivovat.

Orfum – Obranná strategie nepřátel spoléhá na barikády, Orfum je zničí.

Urza – Obránci se soustředí na jednotky z vlny

Gaeadin – Do všech situací

Veyetality – Když má nepřítel pasti rozmístěné rovnoměrně po celé cestě

Tiklik – Protivníci mají dobrou obranu, a tak útočí pouze na hrdiny

Swiftyhooves – Dveře zničeny, strážci zabiti

Konkrétněji se o jednotkách můžete dočíst na této stránce. Máte-li nějakou vlastní strategii, můžete se o ni podělit s ostatními v komentářích. Samozřejmě se tato hra bude neustále vylepšovat, takže přibudou nové jednotky, nové pasti a další strategie obrany/útoku, o kterých budou v budoucnu další články, na které se můžete těšit.

Bochnik

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 139
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru