victoryPatch 2.7 přinesl do bety Orcs Must Die! Unchained možnost volby určení pro každého hrdinu. Odstranily se tak striktně dané role pro konkrétní hrdiny a hraní je tak více flexibilní.
Role si vybíráte před začátkem každé Siege nebo Siege Co-op hry společně s volbou hrdiny a decku. Popíšeme si, kteří hrdinové jsou vhodní pro jakou roli a jak využít jejich schopností.

Obránci

defense
V obraně je ze všeho nejdůležitější schopnost rychle zabít co největší množství nepřátel ve vašem killboxu. Výsledkem budou vysoká komba na velkém množství nepřátel. Čím vyšší komba, tím více získáte mincí a XP. Role obránců přidává +10% zkušeností za zabité nepřátelské jednotky.
Hrdina v obraně by měl disponovat AoE (Area of Effect) Crowd Control schopnostmi. Tedy musí umět zpomalit, zastavit, nebo omráčit nepřátele tak, aby setrvali na vašich pastech co možná nejdelší dobu.
Také je důležité, aby bránící hrdina měl dobré předpoklady pro přežití útoku nepřátelských hrdinů. Schopnosti úniku, vysoké zdraví nebo posílení brnění od Weavers jsou užitečné vlastnosti.

Vhodní hrdinové pro obranu:

prospector miniDobbin
Má vysoký AoE od odhazovaných balíčků dynamitu, praktické AoE zpomalení z Dust Devil a schopnost přežít díky posílení brnění od Weaver. Pokud dynamit zasáhne nepřátele, může vypadnout měšec s odměnou 100 mincí.

sorceress miniGabriella
Crowd Control je to, v čem Gabriella exeluje. Má dva rozdílné způsoby AoE CC schopností. Blink jí umožňuje rychlý útěk a správně načasovaný Kinetic Pulse je nejúčinějším AoE efektem ve hře.

apprenticeZoey
Nepředvídatelné chování je to, co jí dělá dobrou obránkyní. Chaos Blast nabízí spolehlivé AoE poškození. Book Club ji umožňuje si držet nepřátelské hrdiny od těla a Feebee’s Wrath je úžasný zdroj AoE poškození pro vše v jejím okolí, který ji dokáže udržet na živu.

stinkeye miniStinkeye
Totem of Speed nemusí být tak silný nebo stabilní jako ostatní CC schopnosti a vyžaduje více taktizování. Ovšem pokud je použit správně, je to také skvělá pomůcka pro přežití. Stinkeye vyžaduje více zručnosti pro správné využití jeho vlastností, ale je užitečný kdekoli v obraně. Různé volby u Weavers dokáží poskytnout vše, co hráči vyhovuje.

Útočníci

offenseDo útoku se můžete vydat buď jako doprovod jednotek, které jsou tak odolnější nepřátelským pastem, nebo za zabíjením nepřátelských obránců. Pokud chcete podporovat jednotky na cestě do nepřátelského tábora, vybírejte si takové hrdiny, kteří jim umí doplňovat zdraví nebo posilovat brnění. Pokud vyrážíte za zabíjením nepřátelských obránců, vybírejte si takové hrdiny, kteří umí soustředit svůj útok na jeden cíl a disponují Crowd Control schopnostmi. Útočníci získávají +8% bonus k leadershipům a +8% xp více při doprovázení jednotek.

Vhodní hrdinové pro útok:

hogarth miniHogarth
Jeho Shield schopnost vylepšená na doprovázené jednotky umožňuje bezpečný průchod přes nepřátelský killbox. Mrazící schopnosti mu zase dovolují zpomalit a zabít obránce snažící se uniknout a schovat za strážci a bariérami.

ivy miniIvy
Její AoE schopnost léčení, zakořenění nepřátel, orientace na jeden cíl a po vylepšení schopnost deaktivovat nepřátelské pasti, případně střelou léčení spojenců z ní dělá vysoce efektivní útočnici. Nepostradatelná v pomocnice pro vaše jednotky.

stinkeye miniStinkeye
Ačkoli je to rozený obránce, neztratí se ani v útoku. Jeho Totem of Speed umožní jednotkám rychlý průchod nepřátelským killboxem a Totem of Tyranny dokáže nepřátelským obráncům včetně strážců pěkně znepříjemnit život.

ancestor icoOziel
Pro správné uchopení všech Ozielových vlastností je potřeba trochu zručnosti a zkušeností oproti ostatním hrdinům. Pokud se s ním ale naučíte hrát, získáte nejsilnějšího útočníka ve hře. Je to spolehlivý zabiják, když se s ním zaměříte na jediný cíl.

warmage miniMaximilian
Ačkoli je určen spíše k obraně, je vynikající podporou pro silné útočníky a společně tak v útoku dokáží divy, pokud se zaměří na jednoho obránce. Jeho In Your Face dokáže znepokojit i neohrožené obránce. Pak už je stačí jen omráčit a například Hogarth svým přískokem snadno dokončí to, co Maximilian začal.

Lupiči

pillageKdo si jako svoji roli zvolí loupení (Pillage) a vydá se za kořistí do nepřátelského tábora, získává +18% xp více z rozbitých nepřátelských nádob. V nádobách a bednách se schovávají zkušenostní body (xp) a leadershipy, za které otevíráte a vylepšujete Minion portaly v příslušné trase. Nejlepší lupiči jsou hrdinové, kteří jsou mobilní a mají účinný a rychlý primární útok.

Vhodní hrdinové pro loupení:

midnight miniMidnight
Rozená zlodějka a nebezpečná vražedkyně, která dokáže svou mobilitu hezky vylepšovat pomocí Weavers a nepřátelé se mohou obávat jejího účinného a primárního i sekundárního útoku, který nespotřebovává manu.

blackpaw miniBlackpaw
Jeho mobilita sice spotřebovává manu, nicméně jeho útoky jsou vynikající. Pokud se do vašeho tábora vydá Blackpaw na lup, držte si ho dále od těla, protože jeho kousnace ho léčí a vás rychle zabijí.

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru