Konečně se alfa verze Orcs Must Die! Unchained dostává k více CZ a SK hráčům, třeba právě i díky minulé soutěži na RobotFans. A více hráčů bude přibývat, protože si koncem týdne zasoutěžíme i na těchto stránkách o další předběžné přístupy do alfy OMDU!
Je tedy na čase si povědět něco o přípravě na hraní a vyzkoušet, jak vám hra poběží na vašich PC.

Na oficiálním fóru jsou zmíněny HW požadavky, které jsme převzali i na tento web. Nejsou malé, ale není uvedeno, jestli se jedná o minimální nebo doporučené požadavky. Ve skutečnosti byste měli hru spustit i na slabších mašinách…

Jak aktivovat klíč do OMDU?

Na stránce omd.gameforge.com klikněte na Register ve spodku stránky a zadejte váš e-mail, uživatelské jméno a heslo.
Jakmile jste zaregistrováni a přihlášeni ke svému účtu, klikněte na Manage Account vpravo nahoře.
Do pole Alpha/Beta Key Entry zadejte váš aktivační klíč a klikněte na Active.
Podrobnosti nejdete na samostatné stránce

Pokud jste tedy už obdrželi aktivační kód a máte přístup do hry, jako první musíte spustit Local Test.
Stručné info jak na to, jste obdrželi s aktivačním kódem, pokud neumíte anglicky, máme tu pro vás návod:
Stáhněte Gameforge klienta z této adresy, nainstalujte a vyberte z nabízených her právě hru Orcs Must Die! Unchained, Pak už jen stačí stáhnout aktuální build hry, zadat přihlašovací údaje, kterými jste registrováni na Gameforge a spustit Local Test.

EDIT: Local test by ve vyšších verzích hry neměl být podmínkou, ale pro jistotu ho spusťte.

Mezitím, co se vám bude hra stahovat, podívejte se na Tutorial, ať pak ve hře netápete a nekazíte ostatním hráčům match!

Gameforge klient umí i česky, ale ponechte si defaultní angličtinu, protože právě zde je dostupná naše hra. Gameforge online je menší a jednodušší obdoba Steamu, s tím rozdílem, že nevyžaduje registraci a nemáte tu kamarády, prostě jen sdružuje všechny hry od Gameforge a umožňuje je spouštět.
Pokud jste udělali vše správně, měli byste mít před sebou obrazovku pro přihlášení ke svému hernímu účtu. Klikněte vlevo nahoře na tlačítko s ozubeným kolem a z nabídky vyberte RUN LOCAL TEST.
omdu-login
Spustí se vám aktuální build hry, kde budete sice sami a ještě ke všemu mít aktivovaný god mode (nesmrtelnost), ale bude všude položeno množství pastí a další budou postupně přibývat. Taktéž bude váš i nepřátelský první warcamp vylepšen na nejvyšší čtvrtou úroveň a vyvalí se z něj spousta jednotek. Další warcamp si můžete odemknout a upgradovat, zkusit si položit nějaké pasti (když bude kam) a zabojovat si proti nepřátelským jednotkám. Je to takový extrém, který má vysokým počtem pastí a jednotek otestovat maximální zatížení vaší hry.
Taktéž si můžete v menu zkusit přidat nebo ubrat efekty a detaily na grafice a nebo si navolit klávesy, pokud vám výchozí nastavení nevyhovuje.

TIP: Sledujte články označené štítkem Unchained

Ať se ke konečné hře nebo alfa/beta verzi dostanete jakýmkoli způsobem, Local Test budete před ostrým hraním tak jako tak muset spustit jako první. Hráči, kteří se připojují do samotné hry, aniž by nejprve spustili Local Test, tak často shazují celou session a odpojí tak všechny natěšené hráče vždy na začátku hry. Ušetřete nervy sobě i ostatním hráčům a věnujte pár minut na otestování!

Pro hraní s ostatními hráči potřebujete stabilní internetové připojení (odzkoušeno, že bohatě postačuje i 3Mbps na wi-fi), vědět, kterého hrdinu si vyberete a také trochu štěstí být ve správný čas na správném místě.
Ačkoli se už rozjela třetí vlna rozdávání přístupů do alfy, stále v některých časových intervalech hra trpí na nedostatek hráčů. Doporučujeme se připojovat kolem 17.hodiny podle herního plánu na oficiálním fóru, kdy máte možnost si zahrát se samotnými adminy a vývojáři z Gameforge. V tento čas bývá připojeno nejvíce hráčů a když už se nevejdete do místnosti Gameforge, určitě tam najdete jinou s dalšími hráči ;)
Noví hráči se budou rozkoukávat, tak aby věděli co a jak, máme tu pro ně stručné info o hraní.
Na fóru se sešlo hodně podnětů, jak hru vylepšit i jak vylepšit samotné lobby, takže po dalším updatu by se už měla zobrazovat obsazenost serveru. Nyní když se připojíte a nikoho tam nevidíte, jsou tři možnosti.
1) Skupina hráčů není vidět, protože je právě ve hře.
2) Nebo tam někdo je, čeká na ostatní, má lobby minimalizované a neprojevuje žádnou aktivitu, takže ho nezaznamenáte.
3) Server je prázdný, nikdo není připojen

To se ale bude všechno postupně měnit, protože příští týden bude probíhat soutěž o 5 přístupů do Alfy OMDU a také brzy vyjde update, který výše popsané nedostatky opraví ;)

Zůstaňte na příjmu, soutěž začne už v pátek!

4 komentáře v “Spustím OMDU?”

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 27416
  • Dnes : 73
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru