otaznik-random-blankPo oznámení, že betu Orcs Must Die! Unchained čeká zrušení herního módu Siege a reset veškerých nahraných postupů, se na vývojáře Robot Entertainment sesypalo bezpočet dotazů (i stížností) a na některé vývojáři svědomitě odpovídali. Nicméně jak už to u Robot Ent. případně i u evropského vydavatele Gameforge bývá, mnohé odpovědi jsou spíše matoucí, neúplné a neurčité.
I tak se v nich ale dá najít několik zajímavostí, jak to vlastně bude dál s betou OMDU a co mohou hráči očekávat od následujícího updatu, či od těch dalších.

Změn hru čeká opravdu hodně, z odpovědí na otázky ale není vždy zcela zřejmé, jestli se slibované změny projeví již s tímto patchem, nebo v některém dalším.

Nicméně můžeme zde v několika bodech vypsat, co je slíbeno a udělat si alespoň nějakou představu o tom, jak se hra změní a co bude a nebude jinak než doposud:

OMDU bez Siege

 • boss tab.jpegOdstranění Siege neznamená odstranění i některých prvků právě z tohoto módu. Například Bossové budou ve stávajícím a vylepšeném Survivalu mít své místo jako strážci, případně jako NPC protivníci.
 • Útoční hrdinové (jako například Hogarth, Midnight, Blackpaw atd.) mají být přepracováni tak, aby se z nich stali obránci.
 • siege icoSoučasné PvP vývojářům dalo lekci, která jim umožní udělat lepší PvP příště. Robot Ent. se v OMDU do tvorby pořádného PvP pustili vůbec poprvé, neměli doposud žádné zkušenosti s děláním takovýchto PvP titulů a ačkoli PvP v univerzu OMD bylo velmi originální, v mnohých oblastech bylo značně nevyvážené a problematické s přihlédnutím k budoucímu vývoji a směřování hry.
  Proto se rozhodli PvP zcela odstranit a soustředit se jen na Survival. Vývojářský tým, který pracoval na PvP nyní pracuje společně s PvE týmem na pilování a zdokonalování Survivalu.
  Chtějí vytvořit jednu pořádnou hru místo dvou neúplných.
 • gear tab.jpegMůžeme se tedy těšit na vybavení známé z předchozích her, které by ale z PvP dělaly ještě více nevyváženou hru (například Wind Belt). Také očekávejme zajímavé úpravy bojových vlastností u hrdinů. Například Maximilianova kuše bude opět střílet jako MG42 a upraví se i rychlost pohybu u hrdinů.
 • Nejsou plány vydat hru na Xbox One. Na možnost modování a uživatelských úprav vývojáři pohlížejí jako na důležitou součást budoucí podoby hry. Podporu DX12/Vulkan/4k nevylučují, jen tyto věci prozatím nepovažují za důležité pro současný stav hry.
 • up tab.jpegVylepšování pastí zůstane stejné, jako bylo doposud. Na dotaz, zda bude možno vylepšovat pasti jako v druhém díle (například Floor Scorcher umisťovat na stěny), bylo naznačeno, že této možnosti se nechtějí vzdát.
 • Měly by se objevit i staré mapy z předešlých dílů. V souvislosti s nadcházejícími změnami, slibovaným přidáním vybavení i map z předešlých dílů, se objevují spekulace o výskytu létajících nepřátel (viz. oznámení mapy The Baths v Insider Access #80)

Reset nahraných odměn

 • death tab.jpegVíme jistě, že následující patch všem hráčům smaže veškerý nahraný postup, levely u všech hrdinů, získané vybavení, traits, pasti, jednotky, umístění v tabulkách leaderboards i nahrané Guild body. Bude se začínat zase od úplného začátku.
  Prozatím není jisté, jestli s některým dalším patchem nebude další mazání. Vývojáři po předchozích zkušenostech nechtějí nic slibovat.
 • skins ico2Zachovány budou přátelství, členství v Guildech, odměny za referenční doporučení nových hráčů, barevné varianty pro konkrétní hrdiny (pokud jste se s některým hrdinou vypracovali na lvl20 a lvl100) a následující skiny (pokud vlastníte):
  -Cardboard Tube Samurai Maximilian
  -Life in Plastic Gabriella
  -Breaker of Molds Bloodspike
  -Lionheart Maximillian
  -Scared-Crow Maximilian
  -PAXimilian Maximilian
  -Orc Slayer Maximilian
  -Lucky Tunic Maximilian
  -Promising Prodigy Gabriella
  -Frightfully Delightful Gabriella
  -Violet Vintage Gabriella
  -Firestarter Smolder
  -War Chief Tundra
 • coin tab.jpegZůstávají obsahy founder packů a DLC. Veškeré zkoupené nebo jinak získané zlato se vám vrátí na původní hodnoty a majitelé Founder packů a DLC navíc obdrží 50% zlata navíc (viz. následující tabulka) (možná je teď ten správný čas na pořízení DLC). Majitelé Master Founder Packu budou automaticky získávat všechny budoucí hrdiny zdarma.
 • consumables-tab.jpg.jpegVšichni hráči, kteří se přihlásí do hry během prvních dvou týdnů od vydání patche, obdrží 1250 zlata jako kompenzaci za smazaný profil.
 • Hra nadále zůstává free to play, tedy zdarma s možností mikrotransakcí. Dočasně budou zrušeny všechny lokalizace hry. Zůstane jen výchozí angličtina (to nás ovšem příliš netrápí, jelikož hra stále nemá CZ lokalizaci)
 • Stále ale nevíme, kdy k těmto změnám dojde. Vývojáři stále opakují své obligátní „brzy“, ale nechtějí (nebo spíše nemohou) prozradit více ani rámcově…

Co říkáte na nadcházející úpravy vy? Jaký máte názor na mazání herních profilů a zrušení Siege? Zanechte svůj názor v komentářích.

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
 • OMD!U OMD!U
 • OMD!2 OMD!2
 • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
 • Od 24.5.2014 celkem : 26445
 • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru