Nestává se zase tak často, abychom se na těchto stránkách zabývali jinými hrami, než těmi z univerza OMD. Nicméně War for the Overworld je natolik ambiciózní projekt, že si své místo zde zaslouží a orků, zelených potvor, pastí, bránění i útoků si v této hře užijete minimálně stejně tak dostatečně, jako v Orcs Must Die! Unchained.

Někteří z vás si možná vzpomenou na úspěšnou originální strategii Dungeon Keeper a ještě úspěšnější pokračování Dungeon Keeper II. Simulátor podsvětí, který byl tou správnou protiváhou všech dungeonů a her na hrdiny dobývajících temné kobky a prahnoucích po pokladech ukrytých v tajemných chodbách a skrýších dungeonů. Ve hrách Dungon Keeper jste pánem zla a podsvětí je váš domov, který musíte ubránit před výpravami všech ušlechtilých rytířů a dobrodruhů, kteří se odvážili vstoupit do temných podzemních chodeb.

Subterranean Games Ltd. již v roce 2013 na Kickstarteru zafinancovali vývoj remaku nazvaného War for the Overworld a poctivě pracují na jeho dokončení, ačkoli vývoj trvá o trochu déle, než se původně předpokládalo (jako u všech jiných her).
War for the Overworld je důstojným remakem Dungeon Keepera zachovávajcí si vše skvělé z původních her a přináší mnoho nového, ne jenom modernější vzhled a vyšší rozlišení textur.

Vaši minioni opečovávají srdce vašeho dungeonu a jsou připraveni splnit všechny úkoly, které jim zadáte. Brzy svým kutáním do zdí narazí na portály a brány, kterými k vám z temných hlubin přicházejí nejrůznější kreatůry a je vaší starostí, aby se u vás cítili dobře. Proto jim musíte postavit brloh, aby si měli kde udělat pelech, musíte postavit farmu, aby nestrádali hlady, musíte je budováním dalších místností a zařízení nějak zaměstnat i zabavit. Do vašeho temného království pronikají udatní rytíři a dobrodruhové s cílem zničit srdce vašeho dungeonu, jindy je vaším úkolem napadnout a zničit srdce konkurenčního dungeonu nebo zabít mocného paladina. Zpevňováním zdí, budováním pastí, dveří nebo nástražných systémů si vybudujete silnou obranu a kdyby to nestačilo, tvorové žijící ve vašem dungeonu jsou připraveni bojovat. Aby taky nebyli, když jim platíte tak vysoké gáže.
Padlí nepřátelé putují do vězení, kde čekají na svůj osud. Buďto zde zemřou hlady a stanou se z nich kostlivci – ne příliš silní bojovníci do vaší armády, ale zase nepotřebují jíst ani spát, nebo si je vezme do parády domina a v mučírně z nich dostane zajímavé informace o umístění nepřátelských dungeonů, skrytých míst na mapě, nebo je na elektrickém křesle přesvědčí o tom, že bude lepší, když se přidají k vaší družině…
K dispozici máte samozřejmě široký výběr kouzel, prostředků a vylepšení, kterými svým zrůdičkám nejen pomáháte, ale můžete se do nich převtělit a boj s nepříteli absolvovat osobně.

War for the Overworld je stále v beta verzi, některé věci tu zatím chybí, nebo nejsou úplně dokonalé, přesto vývojáři na hře pracují dnem i nocí a téměř každý týden informují hráče o stavu hry i plánovaných novinkách. V současnosti jsou hotové mapy do příběhového obsahu, survival mód, sandbox i tutorial a ladí se multiplayer a pár dalších drobností. Více informací se dozvíte na oficiálních www stránkách https://wftogame.com/ a nedočkavci mohou hru již vyzkoušet v beta verzi, protože funkční a hratelný build hry je k dispozici v obchodě Steam.

Místo pro vaše komentáře

Získej OMD
  • OMD!U OMD!U
  • OMD!2 OMD!2
  • OMD! OMD!
Spolupráce
Návštěvy
  • Od 24.5.2014 celkem : 26445
  • Dnes : 138
Sociální síťování
orc must die cz funsite na g+ OMDU na Steamu orc must die cz youtube kanál rss
OMD na Twitteru